حجم تسهیلات اشتغال مددجویان سبزوار دو برابر بیشتر شد

سبزوار- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار گفت: حجم تسهیلات اشتغالزایی امسال این نهاد در مقایسه با رقم اختصاص یافته پارسال برای ایجاد اشتغال در این شهرستان واقع در غرب خراسان رضوی به میزان حدود دو برابر بیشتر شده است.

محمد داورزنی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد در شهرستان سبزوار اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: پرداخت این حجم تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد در شهرستان سبزوار هزار و ۶۰ فرصت شغلی را ظرف امسال برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌کند. 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار گفت: تسهیلات اشتغال به کمیته امداد از چهار ردیف تبصره ۱۶ و ۱۸ بانک ها، صندوق امداد ولایت و سامانه کار است که به متقاضیان کسب وکار پرداخت می شود.

وی افزود: پارسال با پرداخت ۱۹۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای بیش از ۴۰۰ مددجوی زیر پوشش این نهاد در حوزه های دامپروری، کشاورزی، خدمات، صنعت و صنایع غذایی شغل ایجاد شد.

داورزنی توانمندسازی مددجویان را اولویت‌ کمیته امداد امام خمینی (ره) ذکر و بیان کرد: از جمعیت مددجویی امداد شهرستان سبزوار حدود ۵۰ درصد مستعد شغل‌پذیری هستند.

وی گفت: بر این اساس کمیته امداد سبزوار ظرف سالهای اخیر برای ۳۰ درصد از مددجویان خود در سطح این شهرستان فضای اشتغال فراهم کرده است.

۲۳ هزار نفر در قالب ۱۱ هزار خانوار در سبزوار زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان هستند.

۶۰ هزار نفر از جمعیت سبزوار در ۱۶۹ روستای این شهرستان سکونت دارند. سبزوار مرکب از دو بخش "مرکزی و روداب" است.

مرکز شهرستان ۲۸۲ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha