فیلم یا سریالی فاخر در ارتباط با روز ملی کرمانشاه ساخته شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به ثبت روز پنجم مرداد به نام روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور بر معرفی هرچه بیشتر این روز تاکید کرد و پیشنهاد داد از طریق ساخت سریال یا فیلم سینمایی فاخر و با حضور چهره‌های مطرح کشوری این روز را بهتر و بیشتر معرفی کنیم.

به گزارش ایرنا؛ «بهرام فاضلی‌زاد» روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه کرمانشاه، از استانداری کرمانشاه خواست بودجه مورد نیاز فیلم یا سریال مربوط به روز ملی کرمانشاه را تهیه کند تا بتوان در قالب هنر این روز مهم را به هموطنان در سطح کشور معرفی کنیم.

وی اظهار داشت: در تقویم رسمی کشورمان تنها شهرهای دزفول و خرمشهر روز ملی دارند و نام کرمانشاه به عنوان سومین شهر کشور در تقویم ثبت شده است.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: کودکان و نوجوانان به اقتضای سن خود درکی از شرایط کرمانشاه ندارند و ساخت یک انیمیشن و انعکاس آن در روز ملی کرمانشاه می‌تواند حس تعلق خاطر بیشتری را در آنها به وجود بیاورد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش هم باید در کتب درسی خود به عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه بپردازد افزود: پیشنهاد می‌شود یکی از میدان‌ها و بلوارهای اصلی شهر هم به نام مرصاد نام‌گذاری شود و معاونت عمرانی استانداری هم این قضیه را در شهرستان‌های استان پیگیری کند.

فاضلی‌زاد تخصیص بودجه برای جمع‌آوری مستندات، خاطرات و ثبت دلاوری‌های خانواده شهدا و رزمندگان در عملیات مرصاد را ضروری دانست و اظهار داشت: این مستندات باید در کتب و مجلدهای مختلفی ثبت و در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد، بنیاد حفظ آثار و سپاه قرار بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه همچنین پیشنهاد داد با پیگیری‌های امام جمعه و آیت‌الله محمدی عراقی هر ساله جمعی از خانواده شهدا و رزمندگان عملیات مرصاد در روز ملی کرمانشاه به حضور مقام معظم رهبری شرفیاب شوند.

پنجم مرداد مصادف با سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد در سال ۱۳۶۷ است که با موافقت شورای فرهنگ عمومی این روز به نام روز ملی کرمانشاه نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha