۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۱
کد خبرنگار: 2423
کد خبر: 84422921
۰ نفر

برچسب‌ها

از سوی جهانگیری

آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران ابلاغ شد

ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی
آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران ابلاغ شد

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی را ابلاغ کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، با امضای اسحاق جهانگیری آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی ابلاغ شد.

هیات وزیران در جلسه مورخ سوم مرداد ۱۴۰۰، در راستای اقدامات حمایتی ویژه دولت از فعالان صنایع دستی و فرش دستباف و نیز لزوم توجه هرچه بیشتر به این حوزه در هدفگذاری‌های سیاستی کلان به دلیل سهم بالای آن در ایجاد فرصت‌های شغلی، آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی را تصویب کرد.

در آیین‌نامه مذکور، ابعاد مختلفی برای حمایت از تعرفه انرژی مصرفی تا تسهیل صادرات صنایع دستی و فرش دستباف تمهید شده و برای واردات صنایع دستی که مشابه داخلی دارد، محدودیت‌هایی پیش‌بینی شده است.

شرح اقدامات لازم برای پوشش بیمه تأمین اجتماعی واجدین شرایط در قانون مذکور، تهیه و تدوین دستورالعمل و فرآیند صدور مجوز فعالیت مشمولان، وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های مجری برای بهبود کیفی محصولات صنایع دستی و فرش دستباف با رویکرد فراهم ساختن صادرات آن و نقش دستگاه‌های اجرایی در اقدامات حمایتی و تشویقی، از جمله موارد مندرج در آیین‌نامه یاد شده است.

************

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha