نماینده مجلس خبرگان: روز ملی کرمانشاه باید گفتمان‌سازی شود

کرمانشاه - ایرنا- نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری بر گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی روز ملی کرمانشاه تاکید کرد و گفت: باید آنقدر این روز را در جامعه برجسته و مطرح کنیم تا نوجوان، جوان، دانشجو و همه آحاد مردم این روز را بشناسند و به این روز افتخار کنند.

به گزارش ایرنا؛ آیت الله «محمود محمدی عراقی» روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه تعداد کمی از استان‌های کشور دارای روز ملی هستند، افزود: به برکت خون شهدا و رزمندگان عملیات مرصاد این روز به نام کرمانشاه در تقویم ثبت شد.

وی این نام گذاری ها را نماد دانست و گفت: در این شرایط که دشمن به دنبال گسست فرهنگی در جامعه است ، این نامگذاری باعث می‌شود مردم و جوانان کرمانشاهی با افتخارات و بزرگان خودشان در دوران دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند .

آیت الله عراقی بر ایجاد کارگروهی برای روز ملی کرمانشاه تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های دولتی و غیردولتی مانند دانشگاه ها ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه باید عضو این کارگروه شوند و برای سال بعد برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها باید به صورت ویژه به روز ملی کرمانشاه بپردازند گفت: باید از ظرفیت همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه مانند نویسندگان و شاعران هم استفاده کرد تا جشنواره های ملی خود را در این روز برگزار کنند.

نماینده استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این استان دارای چهره های فرهنگی و ادبی در سطح ملی است گفت: در نشریات داخلی هم به این چهره ها و مفاخر کرمانشاهی خوب پرداخته می‌شود و باید بیشتر این چهره ها را معرفی کرد.

آیت الله عراقی ادامه داد: به عنوان نمونه فعالیت در زمینه ادبیات مقاومت، شعر، داستان و رمان کمتر دیده می‌شود و انتظار می‌رود یکی از وظایف این کارگروه شناسایی و معرفی فعالین و نویسندگان این حوزه است و آنها را برای روز ملی کرمانشاه پای کار بیاوریم.

پنجم مرداد مصادف با سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد در سال ۱۳۶۷ است که با موافقت شورای فرهنگ عمومی این روز به نام روز ملی کرمانشاه نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha