امام جمعه کرمانشاه از فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) تجلیل کرد

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، روز دوشنبه با اهدا لوحی از تلاش‌های سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان در برگزاری سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد تجلیل کرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله مصطفی علما در این لوح سپاس‌ آورده است: «عملیات غرور آفرین مرصاد، که در پنجم مرداد سال ۱۳۶۷ با دفاع مقتدرانه به وقوع پیوست، نقطه عطفی در باز شناخت ماهیت پلید منافقان داشت.

در این راستا و در سالروز شکسته شدن تزویر منافقان که به عنوان روز ملی کرمانشاه متجلی شده است، جا دارد از برنامه ریزی مدون جناب عالی در برگزاری سالگشت پیروزی آن نبرد منافق شکن، تقدیر و تشکر نمایم.

بدون شک برگزاری این گونه برنامه های هدفمند با هدایت و راهبری شما باعث تقویت روحیه ایثار و شجاعت در بین جوانان استان می باشد، از جمله دعوت از سردار سرافراز سرلشکر سلامی فرمانده شجاع و مقتدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سخنرانی روشنگرانه ایشان که خاطرات جانفشانی رزمندگان بزرگ این حماسه شکوهمند و تاریخی را برای همیشه در اذهان مردم ولایت مدار و شهید پرور کشور، بخصوص مردم شریف استان کرمانشاه ثبت و ضبط نمود.

بحمدالله مدیریت جناب عالی در عرصه های گوناگون به خوبی در اذهان می درخشد، رخدادهایی همچون، زلزله، سیل، کمک های مؤمنانه و طرح مواسات، که از افتخارات  سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در کمک به مردم محروم استان بوده است.» 

به گزارش ایرنا، عملیات مرصاد پنجم مردادماه سال ۶۷ با رمز یا علی ابن ابیطالب (ع) به منظور مقابله با حرکت منافقین و بازپس‌گیری مناطق اشغال شده از سوی نیروهای بسیج و سپاه با پشتیبانی ارتش در اطراف شهر اسلام آبادغرب در استان کرمانشاه انجام گرفت. 

در این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌ اسلامی و با پشتیبانی هوانیروز ارتش اجرا شد، رزمندگان از سه محور چهار زبر، جاده قلاجه و جاده اسلام آباد - پل دختر، وارد عمل شدند و نیروهای ضد انقلاب را تا پشت نوار مرزی عقب راندند. 

در عملیات مرصاد، بیش از ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه نفربر، ۲۴۰ قبضه خمپاره انداز ۶۰ و ۸۰ میلیمتری و ۳۰ عراده توپ ۱۰۶ میلیمتری دشمن منهدم شدند. همچنین بیش از ۲۰ تیپ مشترک منافقین و ارتش عراق متلاشی شد و تعداد کشته و زخمی‌های دشمن از مرز چهار هزار و ۸۰۰ تن گذشت. 

در این عملیات، نزدیک به هزار قبضه آر. پی. جی هفت، ۷۰۰ قبضه تیربار و کلاشینکوف، ده‌ها دستگاه خودرو، ده‌ها دستگاه تانک و نفربر، تعدادی تجهیزات پیشترفته الکترونیکی و مخابراتی و مقادیری اسناد درون گروهی منافقین به دست رزمندگان ایران افتاد. 

پرونده هشت سال دفاع مقدس در بُعد سخت افزاری آن با شکست منافقان در عملیات مرصاد بسته شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha