خرچنگ ایرانی برنده جایزه ویژه جشنواره فیلم‌های ‌کوتاه ایتالیا شد

تهران - ایرنا - انیمیشن تحسین‌شده‌ «خرچنگ» تولید کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برنده جایزه‌ ویژه‌ هیأت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه «لاگو» در ایتالیا شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت آموزش وپرورش، انیمیشن «خرچنگ» توانست در هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کوتاه لاگو، در بخش مسابقه، جایزه ویژه هیأت داوران را کسب کند.

بر اساس این گزارش، امسال ۲۵ فیلم از ۲۰ کشور دنیا؛ شامل ۱۲فیلم داستانی، هشت انیمیشن و پنج فیلم مستند به بخش مسابقه‌ این رویداد راه یافته بود که فیلم‌های منتخب در ۶گروه به صورت ترکیبی دسته‌بندی شد.

بر این اساس، «خرچنگ» در بیست‌وپنجمین حضور بین‌المللی خود با فیلم انیمیشن «پسر خال خالی» محصول مشترک کشورهای ژاپن و فرانسه و دو فیلم داستانی «میکروکاست» از کشور کرواسی و «خانم منو ببخش» از کشور فیلیپین در گروه سه و در بخش مسابقه در روزهای ۴و ۷مرداد ۱۴۰۰ (۲۶و ۲۹ژولای ۲۰۲۱) به صورت فیزیکی و آنلاین به نمایش درآمدند.

 این انیمیشن از تولیدات سال ۲۰۲۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پیش از این نیز جایزه‌ طلایی بهترین فیلم از نگاه مخاطبان و دیپلم افتخار داوران کودک سی ‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه درسدن آلمان را به دست آورده بود.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه لاگو، از ۱تا ۱۰مرداد ۱۴۰۰ (۲۳تا ۳۱ژولای ۲۰۲۱) در منطقه‌ای نزدیک شهر ونیز کشور ایتالیا برگزار شد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha