مسائل تربیت معلم همواره دغدغه متولیان بوده است

تهران- ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان گفت: مسائل مربوط به تربیت معلم، در دوره های مختلف دغدغه متولیان امر بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، علی باقر طاهری نیا امروز سه شنبه در آیین رونمایی از مجموعه ۳۱ جلدی تاریخ تربیت معلم در ایران با بیان اینکه در ۱۰۰ سال گذشته تربیت معلم ماموریتی مستقل و ممتاز بوده است، افزود: تاکنون نظام تعلیم و تربیت کشور فرازوفرودهای بسیاری داشته است و بخش قابل توجهی از تربیت معلم مسائلی است که در ادوار مختلف دغدغه متولیان بوده است.

وی ادامه داد: مدیریت دانش فردی و سازمانی موضوعی مهم و حیاتی محسوب می شود، در واقع دانش سازمان باید تولید و ضبط و حافظه سازمان به این واسطه تقویت شود.

معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه رونمایی از این مجموله حاصل تلاشی سه ساله است، اظهار داشت: مرکز تربیت معلمان در سال ۹۷ تاسیس و مطابق مصوبه هیات رئیسه مدیریت این بخش به معاونت فناوری و پژوهشی دانشگاه واگذار شد. افتتاح نخستین موزه اسناد و مفاخر تربیت معلم از جمله فعالیت‌های دانشگاه است.

طاهری نیا همچنین از رونمایی پنج جلد اسناد تربیت معلم که به زودی انجام می شود، خبر داد و گفت: تمبر یکصد سال نکوداشت معلم رونمایی شده است و پس از مراسم‌های استانی مراسم نکوداشت نیز برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: آثاری که امروز رونمایی می شوند، هر کدام پیام هایی دارد و ماندگار می شوند.

آیین رونمایی از مجموعه ۳۱ جلدی تاریخ تربیت معلم در ایران امروز برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha