هنرمند پیشکسوت: بهبود معیشت مردم اولویت کاری دولت باشد

شیراز-ایرنا-یک هنرمند پیشکسوت شیرازی با بیان اینکه انتظار است بهبود معیشت مردم اولویت کاری دولت باشد، گفت: اقتصاد در کشور حرف اول را می زند و تا زمانی که هنرمندان دغدغه مالی داشته باشند، نمی توانند فعالیت های هنری خود را آن طور که شایسته است، دنبال کنند.

رحیم هودی جمعه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: معمولا در گذشته هر دولتی که بر سر کار آمده بود، با هدف ترمیم مشکلات کشور فعالیت‌های خود را آغاز می کند، اما پس از مدتی وعده ها و شعارهایی که برای تحقق این امر مهم داده است را به فراموشی می سپارد و نتوانسته است گام بزرگی در مسیر حل مشکلات اساسی کشور بردارد.

بهبود معیشت مردم؛ اولویت کاری دولت سیزدهم

وی با بیان اینکه مسائل معیشتی و اقتصادی یکی از عمده ترین مشکلات مردم کشور در وضعیت فعلی است، گفت: افزایش بی‌رویه و غیرمنطقی قیمت اجناس و کالاها در بازار یکی از مهمترین معضلات مردم در شرایط کنونی به شمار می رود. متأسفانه بار سنگین مشکلات معیشتی و اقتصادی لرزه بر اندام مردم انداخته است.

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، افزود: تا زمانی که هنرمندان نیز نگران امرارمعاش و نحوه گذران زندگی خود باشند نمی توانند فعالیت های هنری شان را بدون دغدغه دنبال کنند.

وی در ادامه یادآور شد: اجرای نمایشنامه ها هزینه های زیادی را برای هنرمندان فعال در عرصه تئاتر به همراه دارد و اگر هنرمندان در زمینه فراهم کردن نیازهای اولیه زندگی خود با مشکل رو به رو باشند قطعا نمی توانند در عرصه هنر هم فعالیت های ارزنده و روبه رشدی داشته باشند بنابراین رسیدگی به مسائل معیشتی باید در اولویت دولت سیزدهم قرار بگیرد.

واژه هنر در عنوان وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه شود

این هنرمند شیرازی با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیدگی و حمایت از رشته های گوناگون هنر است، خواستار درج واژه هنر در نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

هودی یادآور شد: واژه هنر از عنوان این وزارتخانه حذف شده است؛ این در حالی است که بخش زیادی از جامعه هنرمندان با این وزارتخانه در ارتباط هستند و بخش زیادی از مأموریت های این وزارتخانه در زمینه هنر است.

هودی تأکید کرد: هنر در مأموریت این وزارتخانه است اما در نامگذاری اش مغفول مانده است. 

این پیشکسوت عرصه تئاتر، تصریح کرد: من معتقد هستم که ارشاد اصلی هر کودک در دامان مادر صورت می گیرد و مادران به عنوان بهترین راهنمای کودکان خود هستند. نباید وزارت فرهنگ و ارشاد را به واژه ارشاد تقلیل بدهیم چرا که در وظایف وزارت فرهنگ و حوزه فرهنگ به موضوع ارشاد هم پرداخته شده است. در واقع اگر کسی کار فرهنگی می کند، خود به خود به ارشاد جامعه هم می پردازد.

هودی با اعتقاد به اینکه احترام به هنر موجب شکوفایی کشور می شود، گفت: احترام به هنر باید به عنوان مهمترین رویکرد دولتمردان تلقی شود و دولتمردان در وهله اول باید به هنر احترام بگذارند.

هنرمندان تئاتر نیازمند توسعه زیرساخت ها

وی نبود زیرساخت های لازم در عرصه تئاتر استان فارس را یکی از مشکلات افراد فعال در این عرصه قلمداد کرد و بیان داشت: حدود هشت سال پیش نظر بنده را در رابطه با امکاناتی که هنرمندان تئاتر شیراز برای ارتقا و تعالی این هنر نیاز دارند، جویا شدند. من پیشنهاد دادم که ما نیاز به راه اندازی یک سالن تئاتر برای توسعه فعالیت های هنری در این بخش داریم. در آن زمان قرار شد در محل سیلوی قدیمی شیراز، سالنی برای انجام فعالیت های فرهنگی راه اندازی شود. اما متأسفانه هنوز هم شاهد بهره برداری از این مکان نیستیم.

بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، عنوان کرد: هرچند که در سطح کشور فعالیت های قابل توجهی در زمینه ارتقای هنر انجام شده است و ما شاهد موفقیت روزافزون هنرمندان و به ویژه فعالان عرصه تئاتر هستیم. اما امیدوارم که امکانات بیشتری برای تعالی هنر و تولید اثر فاخر هنری در اختیار هنرمندان قرار بگیرد و مشکلات این قشر فرهیخته مرتفع شود.

رحیم هودی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، چهره ماندگار استان فارس و دارنده نشان درجه یک هنری در حوزه تئاتر، سال ۱۳۱۴ در شیراز متولد شد . این هنرمند از دهه ۳۰ شمسی با نمایش «عینک مضحک» به‌طور جدی پا به عرصه تئاتر گذاشت و تاکنون در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های بسیاری به ایفای نقش پرداخته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha