مدرسه بازی‌های جدی شناختی برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی از برگزاری مدرسه بازی‌های جدی شناختی برای توانمندسازی شرکت‌کنندگان در بخش هکاتون ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این مدرسه تلاش می‌کند با مرور مقدمات و اصول فنی و شناختی در ساخت یک بازی، شرکت‌کنندگان هکاتون را برای تولید پروتوتایپی از یک بازی شناختی آماده کند.

هکاتون (Hackathon) رویدادی است که در آن برنامه‌نویسان رایانه و افراد دیگر درگیر توسعه نرم‌افزار؛ از جمله طراحان گرافیکی، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌های نرم‌افزاری و گاهی سخت‌افزاری همکاری می‌کنند. 

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پنجمین دوره جایزه بازی‌های جدی که این روزها با تلاش دبیرخانه آن مقدمات برگزاری‌اش فراهم می‌شود، در گامی مهم فراخوان دعوت به ثبت‌نام در مدرسه بازی‌های جدی شناختی را منتشر کرد که قرار است با همکاری انستیتو ملی بازی‌سازی به‌صورت آنلاین برگزار شود.

همان طور که پیش از این و در فراخوان اولیه جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ اعلام شده بود، هکاتون این بار با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و با موضوع «توانمندسازی و استعدادیابی با رویکرد شناختی» برگزار می‌شود و ستاد از برگزیدگان خود در قالب جوایز نقدی و تسهیلات حمایت خواهد کرد.

 بنیاد ملی نخبگان هم با به رسمیت شناختن هکاتون در طرح شهید بابایی، به برگزیدگان حائز شرایط خود امتیاز فعالیت نخبگی اعطا خواهد کرد و شرکت‌کنندگان می‌توانند از فرصت دریافت این امتیاز بهره‌مند شوند.

در کنار این دو، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی هم حامی هکاتون است و این سه در کنار هم بیش از ۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی به علاوه تسهیلات تجاری‌سازی متنوع به برندگان اهدا می‌کنند.

مدرسه‌ای برای آمادگی ساخت بازی‌های جدی شناختی

اما یک تفاوت عمده بین این دوره و دوره‌های قبلی، برگزاری مدرسه بازی‌های جدی شناختی برای توانمندسازی شرکت‌کنندگان در هکاتون به صورت آنلاین است. این مدرسه تلاش می‌کند تا با مرور مقدمات و اصول فنی و شناختی در ساخت یک بازی جدی شناختی، شرکت‌کنندگان هکاتون را برای تولید پروتوتایپی از یک بازی شناختی آماده کند. شرکت در این کارگاه‌ها پیش شرط حضور در هکاتون برای استفاده از امتیاز فعالیت نخبگی است.

امکان ثبت‌نام در کارگاه‌های این مدرسه هم به شکل فردی و هم تیمی وجود دارد. اما حضور حداقل یک فرد از تیم‌ها در همه کارگاه‌ها الزامی است. برای ثبت‌نام در مدرسه اول از اینجا در هکاتون ثبت‌نام کنید و بعد با لینکی که در انتهای فرم ثبت‌نام ارائه شده و ضمنا برای شما ایمیل هم می‌شود برای ثبت‌نام در مدرسه اقدام کنید.

اگر می‌خواهید فقط در کارگاه‌های آموزشی شرکت کنید، نیازی به تکمیل فرم ثبت‌نام در هکاتون نیست و برای دریافت لینک مستقیم شرکت در کارگاه‌ها با شماره ۸۸۳۱۰۲۲۲-۰۲۱ تماس بگیرید یا با ایمیل serious.games.prize@gmail.com در ارتباط باشید.

 علاقه‌مندان تا پایان مرداد ۱۴۰۰ فرصت دارند در این کارگاه‌ها ثبت‌نام کنند. آغاز کارگاه‌ها از چهارم شهریور و روزهای پنجشنبه و جمعه خواهد بود. زمان دقیق کارگاه‌ها متعاقبا اعلام و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha