۱۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84428050
۰ نفر

برچسب‌ها

خانه امید بازنشستگان سنندج به بهره‌برداری می‌رسد

سنندج - ایرنا - مدیر صندوق بازنشستگی کشوری کردستان گفت: خانه امید بازنشستگان سنندج احداث شده است و تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، محمد احمدی شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت ۱۴ مرداد روز خانواده و تکریم بازنشستگان، با بیان اینکه ۲ آرزوی دیرین بازنشستگان استان محقق شده است، افزود: خانه امید بازنشستگان سنندج تا یک ماه آینده و سقز نیز حدود سه ماه آینده به بهره برداری می‌رسد و آنها می توانند از امکانات این خانه‌ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بازنشستگان کشوری کردستان در حال حاضر ۲۵ هزار و ۴۱۶ نفر هستند، ادامه داد: در مهرماه ۱۳۹۹ همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام شد و در حال حاضر میانگین حقوق بازنشستگان بعد از اجرای این طرح حدود ۷۰ میلیون ریال است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری کردستان گفت: یکی از معیارهای ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی باید میزان تکریم بازنشستگان باشد و مدیر خوب مدیری است که حرمت و تکریم بازنشستگان را در اولویت خود قرار دهد.

احمدی اظهار داشت: کوچکترین و مهمترین نهاد اجتماعی هر کشوری خانواده است که رکن اساسی آن پیشکسوتان و بزرگان هستند.

وی افزود: بازنشستگان و پیشکسوتان ستون هر خانواده‌ای هستند و خانواده به دلیل حضور این عزیزان یک خانواده کامل است که امیدواریم هیچ خانه‌ای بدون ستون نباشد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری کردستان گفت: امیدواریم سایه بزرگان و پیشکسوتان همیشه بر سر خانواده‌ها مستدام و برقرار باشد و فرهنگ احترام و تکریم بازنشستگان روز به روز در جامعه نهادینه شود.

در ادامه این مراسم تعدادی از بازنشستگان شاعر و هنرمند به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در پایان با حضور مسئولان استانی به ۱۶ نفر بازنشسته نمونه و نخبه استان در شش محور علوم، آموزش و پژوهش، فرهنگ و هنر، کارآفرینی و اشتغال، فعالیت‌های اجتماعی و عام المنفعه، فعالیت‌های ورزشی و تندرستی و ایثارگری و فداکاری به مناسبت گرامیداشت ۱۴ مرداد، روز خانواده و تکریم بازنشستگان لوح تقدیر و هدایایی تقدیم شد.

پروژه‌های غیرانتفاعی خانه امیدِ صندوق بازنشستگی کشوری برای خدمات‌رسانی، گذران اوقات فراغت، فراهم کردن امکانات فرهنگی و ورزشی بازنشستگان و خانواده‌های آنان و برای برقراری و حفظ پیوند معنادار با ذینفعان در سطح کشور ساخته می‌شوند.

صندوق بازنشستگی کشوری سازمانی دولتی است که زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازنشستگان خدمت ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha