۱۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۲۵
کد خبرنگار: 3115
کد خبر: 84428488
۰ نفر

برچسب‌ها

مسئول بسبج رسانه فارس: خبرنگاران اجازه ندهند خط امام تحریف شود

شیراز-ایرنا-مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس گفت: وظیفه خبرنگاران این است که اجازه ندهند آرمان‌های امام راحل که حق طلبان تاریخ را نسبت به این آرمانها و شعارها امیدوار کرد، به فراموشی سپرده شود.

 هادی رضایی جمعه در سخنانی در جمع نمازگزاران جمعه شیراز، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار اظهار کرد: اگر بخواهیم خبرنگاران واقعی عرصه انسان و انسانیت را در عقبه تاریخ مورد مطالعه قرار دهیم انبیا و اولیای الهی که به عنوان والاترین انسان‌ها به شمار می روند، خبرنگارانی هستند که خبرهای انسانیت را در برابر هجمه‌های جهل به گوش انسانیت و به گوش انسان رساندند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس، افزود:روز خبرنگار بهانه‌ای است تا بار دیگر یاد کنیم از انبیا و اولیا الهی که در طول تاریخ برای رساندن پیام الهی به گوش بشریت چه خون دلها که نخوردند و چه ضررها و چه مشقت‌ها که نکشیدند و چه انسان های عزیزی که خون خودشان را برای رساندن پیام الهی به پای درخت انسانیت ریختند.

وی افزود: روزی که پیامبر اعظم (ص) پای در این سرای خاکی گذاشت پیام انسانیت به دل این کره خاکی منتقل شد و زمانی که امیرالمومنین علی علیه السلام در بستر پیامبر خود خوابید تا جان او را از توطئه کفار حفظ کند روزی بود که آن پیام سینه به سینه در دل تاریخ نقل و منتقل می‌شد.

رضایی ادامه داد: روزی که فاطمه زهرا (س) پشت آن در قرار گرفت و تمام دشمنان با همه کینه ها پشت در جمع شدند تا سینه و پهلوی عزیزترین و شریف ترین انسان را با میخ در میخکوب کنند، روزی بود که برای انتقال پیام و خبر، شریف ترین انسان پشت در عزیزش را از دست داد و عالم هستی این انسان بزرگ را از دست داد.

وی اضافه کرد: امام حسین (ع)برای انتقال پیام و خبر، به مسلخ گاه تاریخ رفت و جان خودش و جان عزیزترین افرادش از بزرگترین تا کوچکترین عزیزانش را برای انتقال پیام الهی به خداوند تقدیم کرد و چه جانانه برای انتقال پیام وحی در کربلا حضور پیدا کرد و جز زیبایی زینب (س) سفیر کربلا چیزی از عاشورا ندید و نگفت.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس،یادآوری کرد:  زینب (س) والاترین و عزیزترین سفیر کربلا خبر شهادت عزیزترین افراد را به گوش جامعه رساند و تا به امروز صدای زینب در گوش شیعیان و حق طلبان تاریخ طنین انداز است.

 وی بیان داشت: همه آن مجاهدت ها در طول تاریخ و همه آن رسالت ها که بر دوش پیامبر گذارده شد و امیرالمومنین و فاطمه زهرا و امام حسین علیهم السلام به خاطرش، با همه وجود پای در رکاب مقاومت گذاشتند، امروز خلاصه رسالت انبیا و اولیا توسط مردی از همان سلاله پاک یعنی حضرت امام خمینی (ره) به دست مردم شریف ایران رسید.

رضایی عنوان داشت: باید قدردان آن پرچمی بود که یک روز خمینی کبیر بر دستان خود برافراشت و بر دوش ملت ایران گذاشت و تابه امروز عزت ملت ایران در گرو قرار گرفتن زیر پرچم الهی و پرچم حق خواهی خمینی کبیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: آن پرچمی که امروز ملت شریف ایران به دست گرفته است و در برابر تمام  استکبار جانانه ایستاده است و تحریم را به جان خریده و هشت سال دفاع مقدس را به جان خریده است مرگ عزیزترین و شریف‌ترین جوانان خود را با چشم دیده است اما نگذارده است آن پرچمی که یک روز دست پیامبر اکرم(ص) بود و دست به دست به همه ائمه اطهار قرار گرفت و در آخرالزمان به دست خمینی کبیر بر دوش مردم عزیز گذارده شد.

رضایی اظهار داشت: امروز باید همه ما و همه مسئولین قدردان این پرچم و قدردان این مسلک و مذهب و این کشوری که امروز با عزت پرچم امام زمان را به دست گرفته است باشیم و باید بدانیم یکی از رسالت‌ها و وظایف خبرنگاران این است که اجازه ندهند آرمان‌های امام راحل که با صدای بلند فریاد زد و در گوش جهان طنین انداز کرد و حق طلبان تاریخ را نسبت به این آرمانها و شعارها امیدوار کرد به فراموشی سپرده شود.

وی بیان کرد: خبرنگاران نباید اجازه دهند که عده ای امام کوخ نشین و فرزانه ما را که این انقلاب را انقلاب پابرهنگان می‌دانست تحریف کنند و انقلابی را به مردم ارائه دهند که بزرگانش در کاخ ها بنشیند و دم از امامی بزنند که کوخ نشین بود.

رضایی عنوان کرد: وظیفه خبرنگار است که اگر فسادی را دید و اگر نقصی را در کار مسئولین اجرایی دید و متوجه شد که آن کار با منویات مقام معظم رهبری و آرمان‌های حضرت امام منافات دارد آن را فریاد بزند و به گوش مردم برساند.

وی یادآور شد: مردم خود ناظران و صاحبان حقیقی این نظام مقدس هستند و می توانند جلوی انحراف مسئولین را بگیرند. امروز ما نباید اجازه بدهیم که در برخی از سیستم های اجرایی این نظام مقدس شاهد فسادهایی باشیم که دل مردم را آزرده و دل مقام معظم رهبری را خون می کند و اشک بر چشمان دلسوزان این نظام می آورد.

رضایی افزود: اگر خبرنگاران بتوانند و بخواهند وظیفه خود را انجام دهند باید در انعکاس نقاط ضعف که بعدها تبدیل به فسادهای بزرگ می شود کوشا باشند. قطعاً این جمهوری اسلامی می‌تواند آن پرچمی که امام برافراشت را به دست صاحب حقیقی امام زمان بسپارد.

وی ادامه داد: امروز از همین‌جا از همه دلسوزان نظام و صاحبان حقیقی این انقلاب که مردم هستند خواهشمندیم که با شکل‌گیری این دولت اسلامی نظارت خودشان بر مسئولین را دو چندان کنند چرا که این دولت اسلامی با حضور پرشکوه مردم در انتخابات اتفاق افتاد و اگر نظارت دلسوزانه مردم نباشد قطعا کسانی هستند که دنبال انحراف در این مجموعه و این نهاد مقدس هستند.

 رضایی یادآوری کرد: این وظیفه ماست که به عنوان ناظران واقعی بر روند این دولت اسلامی که با حضور یک مرد عزیز از سلاله همان انبیا و اولیای الهی شکل گرفته،نظارت کنیم.

وی بیان کرد: مسئولین امر نترسند از اینکه افراد دلسوز و منتقد را کنار خود قرار دهند. زیرا توصیه امیرالمومنین هم به مالک اشتر این بود که ای مالک افرادی را در کنار خودت بگمار که اینها دلسوزترین و منتقد ترین افراد نسبت به تو باشند که اگر در تو انحرافی دیدن با تیغ تیز انتقاد جلوی انحراف را بگیرند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس عنوان داشت: چرا برخی از مسئولین نگران این هستند که برخی از جوانان دلسوز و منتقد در کنار آنها قرار می‌گیرند؟ بدانید آن کسانی که امام با اتکا بر آنها انقلاب خود را آغاز کرد و کسانی هم که هشت سال دفاع مقدس را با جان خودشان مدیریت کردند از جوانان و نوجوانان این مرز و بوم بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha