طلای آزادکار سنگین وزن آمریکا در ثانیه صفر

توکیو - ایرنا - آزادکار سنگین وزن تیم ملی کشتی آمریکا در مبارزه فینال برابر گنو پتریاشویلی کشتی‌گیر عنوان‌دار گرجستانی در حالی که در چند ثانیه مانده به پایان مبارزه از حریف خود عقب بود با استفاده از اشتباه مهلک او به مدال طلای وزن ۱۲۵ کیلوگرم دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، رقابت‌های رده‌بندی و فینال وزن‌های ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد المپیک توکیو امروز (جمعه) از ساعت ۱۵ به وقت ایران آغاز شد.

در مبارزه حساس فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم گیبل استیوسون دارنده طلای قهرمانی جوانان جهان و ۲ طلای نوجوانان جهان مقابل گنو پتریاشویلی دارنده مدال برنز المپیک و ۳ طلا و ۲ برنز قهرمانی جهان قرار گرفت. کشتی به نحوی پیش رفت که پتریاشویلی در سه دقیقه دوم وقت قانونی با استفاده از تجربه خود خاک کردن حریف و چند بارانداز نتیجه مبارزه را ۸ بر ۷ به سود خود ادامه داد.

این مبارزه حساس در چند ثانیه در حالی دنبال شد که پتریاشویلی به خیال اینکه در این چند ثانیه اتفاقی رخ نخواهد داد و در حالی که هر ۲ آزادکار روی تشک بودند، اما استیوسون جوان از این فرصت استفاده کرد و خودش را به پشت آزادکار با تجربه گرجستانی رساند و ۲ امتیاز گرفت؛ این امتیاز تنها در ۲ ثانیه به پایان مبارزه به دست آمد. نتیجه ۹ بر ۸ شد و چلنج مربیان گرجستانی هم کارساز نشد و در نهایت آزادکار جوان آمریکایی با نتیجه ۱۰ بر ۸ به برتری رسید و دومین مدال طلای تیم ملی کشتی آزاد آمریکا را به گردن آویخت.

روز گذشته نیز دیوید تیلور آمریکایی در مبارزه فینال در ۱۶ ثانیه پایانی مبارزه برابر حسن یزدانی به پیروزی رسید و به مدال طلا رسید.

تاکنون تیم‌های ملی کشتی آزاد آمریکا و روسیه در ۴ وزن برگزار شده هر کدام ۲ مدال طلا گرفته‌اند.

اسامی نفرات برتر اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک توکیو به شرح زیر است:

۷۴ کیلوگرم: ۱- زائوربک سیداکوف (روسیه) ۲- محمد حبیب کادزی محمداف (بلاروس) ۳- کایل داک (آمریکا) و بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) ۵- فرانک چامیزو (ایتالیا) و دانیار کایسانوف (قزاقستان)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱-  گیبل استیوسون (آمریکا) ۲- گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۳- امیرحسین زارع (ایران) و طاها آکگول (ترکیه) ۵- ژی وی دنگ (چین) و لخاگواگرل مونختور (مغولستان)

در دیدار فینال وزن ۷۴ کیلوگرم سیداکوف با نتیجه ۷ بر صفر از سد کادزی محمداف گذشت و در دیدار فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز استیوسون با نتیجه ۱۰ بر ۸ مقابل پتریاشویلی به برتری دست یافت.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha