هروی: صبر میوه شیرینی است؛ برای موفقیت روزهای سختی را تحمل کردیم

تهران- ایرنا- سرمربی موفق تیم ملی کاراته ایران، گفت:‌ برای رسیدن به موفقیت و کسب مدال طلای المپیک، روزهای سختی را تحمل کردیم.

«شهرام هروی» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص کسب مدال طلای «سجاد گنج‌زاده» در بازی‌های المپیک توکیو، اظهار داشت: معتقدم این نشان زرین حق کاراته ایران بود و اگر اتفاقات نبود، کاراته ایران توان زیادی داشت تا به مدال‌های بیشتر برسد.

وی افزود: متاسفانه قوانین فدراسیون جهانی موجب شد تا «ذبیح‌الله پورشیب» در عین شایستگی اجازه حضور در المپیک را پیدا نکند و «بهمن عسگری» هم که مسابقات را از دست داد. در نهایت با یک نفر در بخش مردان به توکیو آمدیم و موفق شدیم.

هروی ادامه داد: این مدال طلا را به مردم ایران به خصوص خانواده کاراته تقدیم می‌کنم و امیدوارم این آخرین المپیک کاراته نباشد و دوباره به بزرگترین رویداد ورزشی جهان بازگردد. به من بازهم ثابت شد که دست خداوند بالاترین دست‌ها است.

سرمربی تیم ملی ایران افزود: در روز مسابقه نیز اتفاقات خوبی در سالن تمرین رخ نمی‌داد که دوست ندارم در موردش حرفی بزنم. حتی در فینال ضربه‌ای که حریف عربستان در ثانیه‌های نخست زد اصلا به سجاد اصابت نکرد که متاسفانه سه امتیاز به او داده شد. معتقدم خداوند مدال طلای المپیک را به فردی رساند که بیشترین تلاش را در بین ۱۰ کاراته‌کای المپیکی انجام داده بود.

وی در خصوص شرایط سختی که در دو سال اخیر متحمل شده است، گفت: هر فردی مسوولیت می‌گیرد باید پاسخگو باشد و عادت ندارم تنها در خصوص موفقیت‌ها حرف بزنم. خوشحالم تیم پرقدرت و منسجمی داریم.

هروی: صبر میوه شیرینی است؛ برای موفقیت روزهای سختی را تحمل کردیم

سرمربی تیم ملی کاراته ایران، عنوان کرد: گنج‌زاده تنها نماینده تیم مردان ما بود و بار روانی زیادی را تحمل کرد. با اینکه پورشیب و عسگری نبودند و شرایط سختی داشتیم اما در نهایت کاراته ایران به حقش رسید.

وی گفت: گنج‌زاده یک ماه مانده به مسابقات دچار شکستگی پا شد و در آخرین تمرین تیم ملی نیز دست او آسیب دید اما چیزی نگفتیم و تنها هدفمان موفقیت بود. زیباترین حس این است که وقتی تلاش کنید، لطف خداوند شامل حال شما می‌شود.

هروی در مورد رفتاری که برخی منتقدان با او داشتند، گفت: خدا را شکر می‌کنم؛ صبر میوه شیرینی است. انسان‌ها با اعتقاد خود زنده هستند و هیچوقت نخواستم تظاهر کنم. مردم بدانند اهل تظاهر نیستم و همینکه در بدترین شرایط بهترین اتفاقات برایم رخ داد، نشان از این دارد که لطف خداوند شامل حالم شده است.

وی در مورد برنامه‌های تیم ملی، عنوان کرد: هم اکنون تیم مردان ایران تمریناتش را در تهران دنبال می کند و همکارانم در تهران تمرینات را زیر نظر دارند. باید از همکارانم در کادر فنی قدردادنی کنم که زحمات زیادی کشیدند و واقعا جای آنها در توکیو خالی بود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha