۱۸ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 84431788
۶ نفر

برچسب‌ها

رادیو محرم امروز آغاز به کار می‌کند

قم- ایرنا- مدیر رادیو معارف گفت: رادیو محرم برای پنجمین سال پیاپی در ساعت ۱۸:۰۰ امروز با پیام آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید آغاز به کار خواهد کرد.

مسعود کاویانی روز دوشنبه در نشست خبری که به‌صورت برخط برگزار شد، افزود: نام امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا محدود و محصور نیست و آن‌قدر بزرگ است که پس از سال‌ها هنوز کسی نتواسته به لحاظ عمق و گستره پی به ابعاد مختلف آن ببرد.

وی اضافه کرد: به‌منظور معرفت افزایی، ترویج عزاداری صحیح و در پاسخ به نیاز مخاطبانی که پیگیر بودند تا رسانه‌ای متقن و مستند عزاداری محرم را بدون آفت و آلودگی پخش کند، رادیو محرم فعالیت می‌کند.

مدیر رادیو محرم با بیان این‌که خط بطلان به انحرافات و تحریفات از اهداف مهم رادیو محرم کشیدن است، ادامه داد: محرم و فرهنگ عاشورا جزو مبانی و ابزار قدرت شیعه است و به همین دلیل دشمن در تلاش است این موتور محرک شیعه را متوقف کند.

کاویانی بیان کرد: رادیو محرم از امروز به‌صورت ۲۴ ساعته با پیام آیت‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید آغاز به کار می‌کند و از طریق گیرنده‌های رادیویی و تلویزیونی و اپلیکیشن ایران صدا قابل دریافت است.

وی افزود: رادیو محرم هر شب یک ساعت برنامه برای پوشش مداحی‌های مراکز مختلف استان‌ها با هدف آشنایی مخاطبان با عزاداری مناطق مختلف کشور و توجه بیشتر به شعور و معرفت افزایی دارد.

به گفته وی، امسال در رادیو محرم از ۱۵ لهجه، گویش و زبان محلی، ۵۹ مداح کشوری و استانی، ۴۷ خطیب و روضه‌خوان مطرح کشور و محلی، ۲ هزار و ۸۰۰ قطعه مداحی و ۶۶۰ قطعه کلام بزرگان استفاده خواهد شد.

دبیر نخستین دوره سوگواره ملت امام حسین(ع) در ادامه بیان کرد: امروزه فضای مجازی حقیقی‌تر از هر محیطی است و لازم است نهادها و محیط‌های ارزشی در فضای مجازی حضور داشته باشند.

کاویانی افزود: امسال تلاش کردیم اقدامات پراکنده را تجمیع و هم‌افزایی کنیم و در سطح ملی و بین‌المللی شاخص سازی و ایجاد وحدت صورت گیرد که در این راستا چند سوگواره از جمله بوی سیب، مهر محرم و اشراق تجمیع و به نام ملت امام حسین(ع) فعالیت خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به تجربیات چندین سال سوگواره‌ها، هر بخش به‌صورت تخصصی، عهده‌دار برگزاری در قالب‌های مختلف ولی در موضوعات یکسان شدند.

وی خاطرنشان کرد: از دلدادگان به هنر و رسانه عاشورایی، جوانان علاقه‌مند و فعالان فضای مجازی دعوت می‌شود برای شرکت و دریافت اطلاعات بیشتر در این سوگواره از طریق آدرس mellateemamhosein.ir اقدام نمایند.

پوستر سوگواره ملت امام حسین (ع)نیز در این نشست رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha