دادستان شاهرود: خبرنگاران در توسعه امنیت روانی جامعه مشارکت کنند

شاهرود - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شاهرود با بیان اینکه خبرنگاران برای توسعه امنیت روانی بیشتر تلاش کنند، گفت: خبرنگاران بازوان دستگاه قضا در اطلاع رسانی، ایجاد و توسعه امنیت روانی بیشتر در جامعه هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضی پارسامنش روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با رسانه های شهرستان شاهرود در سرسرای داگستری این شهرستان، با بیان اینکه دستور العمل هایی برای ارتقای بیشتر امنیت روانی در این شهرستان صادر شده است، افزود: اطلاع رسانی دقیق و به موقع  خبرنگاران و مردم در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آن بسیار موثر است.

وی با اشاره به اینکه مردم نیز اطلاعات خود را در این راستا با پلیس، دستگاه های نظارتی و امنیتی درمیان بگذارند، تصریح کرد: اطلاع رسانی به موقع نقش بسزایی در جلوگیری از وقوع جرم و کاهش پرونده های قضایی دارد.

پارسامنش گفت: بسیاری از مشکلات و چالش های فردی و اجتماعی ریشه فرهنگی و اقتصادی دارد که تعامل بیرونی و درونی دستگاه های اجرایی مرتبط در کاهش این دست مشکلات نقش بسزایی خواهد داشت.

به گفته وی ، برای تسریع در رسیدگی به درخواست های مددجویان در زندان این شهر یک قاضی و کارکنان اداری همه روزه در زندان مستقر هستند.

وی با بیان اینکه در زندان این شهر هیچ درخواست معوق مددجویان وجود ندارد، تاکید کرد: ارتباط زندانیان با خانواده های خود در کاهش بزه و جرم  موثر است.

پارسامنش با اشاره به اینکه  بازدیدهای میدانی و نامحسوس دادستانی از شهرک های اطراف انجام شده و این مساله در شهر نیز پیگیری می شود، ادامه داد: آشنایی، ارتباط بی واسطه با مردم و پیگیری مشکلات از نزدیک و افزایش رضایتمندی بیشتر جامعه امری اجتناب ناپذیر است.

دادستان شاهرود، حضور در میان مردم را فرصتی برای خدمت رسانی بیشتر دانست و تاکید کرد: مردم، علاوه بر دیدارهای هفتگی، در فضای مجازی نیز می تواند با دادستان در ارتباط باشند و پیشنهادها، اخبار، اطلاعات و مشکلات حقوق عامه خود را در میان گذارند تا در اسرع وقت پاسخ لازم ارائه شود.

در شهرستان شاهرود ۱۱ شعبه دادسرای عمومی و انقلاب، ۱۲ شعبه دادگستری و ۱۲ شعبه شورای حل اختلاف  فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha