کرونا ۴۰ باشگاه ورزشی خراسان شمالی را به ورشکستگی کشاند

بجنورد- ایرنا- معاون ورزشی اداره کل ورزش و امور جوانان خراسان شمالی گفت: زیان های مالی کرونا در ورزش استان به حدی است که ۴۰ باشگاه ورزشی استان در حدود یک سال گذشته ورشکسته شدند.

محمد بروحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشتر این اماکن ورزشی که به ورشکستگی رسید، باشگاه های بدنسازی، ژیمناستیک و آمادگی جسمانی است.

وی گفت: اگرچه این اداره کل نسبت به معافیت حق اجاره سالن‌های دولتی اقدام کرده و در مدت تعطیلی اجباری به علت شیوع کرونا اجاره ای دریافت نکرده است اما، بیشتر این باشگاه‌ها در اماکن استیجاری مشغول فعالیت بوده و در مدت تعطیلی ناچار به پرداخت اجاره بهای مکان‌های در اختیار خود بوده‌اند.

بروحی با بیان اینکه باشگاه داران ماهانه اقساط زیادی نیز برای تجهیزات خود پرداخت می کنند، یادآور شد: در این میان گرچه در مرحله دوم پرداخت تسهیلات کرونایی به برخی از باشگاه داران تسهیلات ۹۰۰ میلیون ریالی نیز تعلق گرفت ولی باز هم زیان های کرونایی باشگاه داران جبران نمی شود.

وی با اشاره به تعطیلی فعالیت های ورزشی در استان، خاطرنشان کرد: هم اکنون فعالیت بیشتر رشته های ورزشی در هشت شهرستان‌ استان به علت قرمز شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا، تعطیل شده است که از جمله آنها می توان به باشگاه ها و اماکن ورزشی دولتی، خصوصی،  استخرها، سالن‌های سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی اشاره کرد.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha