۵۰۸ طرح در آزمایشگاه پیش بالینی ثبت شد

تهران - ایرنا - رییس آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۵۰۸ طرح در چند سال اخیر در این آزمایشگاه ثبت و بیشتر آنها اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، دکتر محمدرضا آی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه چهارمین سمپوزیوم بین المللی تحقیقات پیش بالینی کشور با رویکرد تصویربرداری افزود: با وجود شیوع کرونا در کشور در سال گذشته، ۲۲۲ طرح در آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران ثبت شد.

وی ادامه داد: هرچند وضعیت در این ایام مناسب نبوده اما آزمایشگاه های این دانشگاه را تعطیل نکردیم و این مجموعه عملیاتی بوده و محققان از این مجموعه استفاده می کنند.

رییس آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران تعداد اسکن های انجام شده در این مجموعه را پنج هزار و ۲۱۸ مورد اعلام کرد و گفت: هرچند این آمار بسیار خوبی است و ما انتظار رشد خیلی بیشتر از آن را داشتیم.

آی توضیح داد: هنوز جا دارد که این آزمایشگاه به محققان معرفی شود و هنوز محققان از ظرفیت های این مجموعه به صورت کامل استفاده نمی کنند.

وی به بازدید از آزمایشگاه پیش بالینی اشاره کرد و گفت:  از زمان راه اندازی این آزمایشگاه تا کنون ۳ هزار و ۹۹ بازدید کننده داشتیم.

رییس آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: اغلب این بازدیدها تا سال ۱۳۹۸ بوده و در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به دلیل شیوع کرونا بازدیدهای از این آزمایشگاه فوق العاده کم شدند.

به گزارش ایرنا، چهارمین سمپوزیوم بین المللی کاربرد تصویربرداری در تحقیقات پیش بالینی (TPIS۲۰۲۱) با همکاری دانشگاه های معتبر با هدف ارایه‌ به‌روزترین اطلاعات، تبادل افکار متخصصین، توسعه و ترویج و معرفی تکنولوژی‌های برتر مرتبط با این حوزه در داخل و خارج کشور،از امروز (چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰) به همت آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران به مد 2 روز برگزار می شود

در این رویداد تعدادی سخنران داخلی و خارجی از کشورهای آمریکا، استرالیا و ... آخرین و بروزترین دستاوردهای خود را ارایه کی ئخمئ و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مجازی و رایگان از این مباحث استفاده کنند.

داروسازی، نانو و دارورسانی، انکولوژی پیش بالینی، روش های درمانی سرطان، پرفیوژن، خونرسانی و قلب، مطالعات و مواد دندانی، علم مواد، جانورشناسی، اخلاق در پژوهش پیش بالینی، روش ها و ابزارهای پردازش تصاویر و سایر حوزه های مرتبط از محورهای این سمپوزیوم است.

در این رویداد مقالات پس از داوری و پذیرفته شدن به صورت شفاهی در حال ارائه است.

آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تلاش است تا در شرایط سخت و فراگیر کرونا بتواند در راستای بالا بردن سطح آگاهی محققان این حوزه گام بردارد.

این آزمایشگاه اولین کلینیک جامع پیش بالینی کشور است که زمینه نهادینه شدن آزمایش های پیش بالینی و فرهنگ تحقیقات بنیادین مبتنی برای فیزیک تصویربرداری را فراهم می کند.

آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجهز به تجهیزات با فناوری بالا است که همگی توسط شرکت های دانش بنیان طراحی و ساخته شده است. همچنین این مجموعه به شبکه آزمایشگاهی کل کشور متصل است تا محققان بتوانند با کمترین هزینه از خدمات این آزمایشگاه استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha