مقانلو و خلیفه گزینه هدایت تیم ملی تکواندو؛ عسکری شانس بقا دارد

تهران- ایرنا- مسوولان فدراسیون تکواندو پس از عملکرد دور از انتظار در المپیک توکیو، بررسی‌های خود را برای مشخص شدن وضعیت کادر فنی تیم ملی مردان آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایرنا؛ تکواندوی ایران با ۳ نماینده در المپیک توکیو حضور یافت و برای نخستین بار در اداور مختلف این رویداد مهم از رسیدن به مدال بازماند.

ناهید کیانی در بخش زنان مطابق انتظار نتوانست به توفیقی دست یابد و در بخش مردان نیز آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی اعزام شده و دست خالی بازگشتند.

در این بین هادی‌پور از پارگی رباط صلیبی رنج می‌برد و با این شرایط سخت کاری از پیش نبرد اما میرهاشم عملکرد بسیار ضعیف و دور از انتظاری داشت.

نحوه مبارزات هوگوپوشان ایران در توکیو موجب شد تا فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی با انتقادات زیادی مواجه شود و بر این اساس پس از بازگشت تیم ملی، جلسات کارشناسانی با حضور مسوولان فدراسیون، برخی مربیان مطرح و تنی چند از قهرمانان سابق این رشته برگزار شد.

شنیده می‌شود پس از این جلسات مسوولان فدراسیون به ۳ گزینه برای همکاری رسیده‌اند. عسکری که در المپیک و پیش از آن در قهرمانی آسیا به نتایج خوبی دست نیافت هنوز شانس ادامه همکاری دارد. هرچند این شانس اندک است. تکواندوی ایران با هدایت این مربی در بازی‌های آسیایی جاکارتا نتایج خوبی کسب کرد.

نعمت خلیفه از مربیان باتجربه تکواندوی کشورمان یکی دیگر از گزینه‌هاست. او سال ها با دانشگاه آزاد به موفقیت‌های زیادی در لیگ ایران و جام باشگاه‌های آسیا دست یافت. هرچند او در چند سال اخیر قافیه را به شهرداری ورامین باخته است.

در نهایت بیژن مقانلو چهره نام‌آشنای تکواندوی ایران گزینه دیگر است. او سابقه هدایت تیم ملی را دارد و تکواندوی ایران نتایج درخشانی با وی کسب کرد که می‌توان به قهرمانی جهان و آسیا و کسب چندین مدال رنگارنگ از مسابقات مختلف اشاره کرد اما برخی اتفاقات موجب شد او و تیمش در المپیک ریو به هدفشان نرسند.

شنیده می‌شود مذاکرات به صورت جداگانه با خلیفه و مقانلو انجام شده و این ۲ شانس بسیار بیشتری نسبت به عسکری دارند.

باید تا چند روز آینده منتظر معرفی سرمربی تیم ملی از سوی مسوولان فدراسیون باشیم.  

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha