۲۲ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۷
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84435512
۰ نفر

برچسب‌ها

حماس: در جنگ ۱۱ روزه، تنها به اهداف نظامی حمله کردیم

تهران-ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس اظهار داشت که در جنگ ۱۱ روزه علیه غزه در ماه می گذشته، تنها به پایگاه‌ها و اهداف نظامی اسرائیل حمله کردیم .

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این جنبش در بیانیه‌ای افزود که گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر در مورد جنگ ۱۱ روزه علیه غزه که به شهادت ۲۵۵ فلسطینی از جمله ۳۹ زن و ۶۷ کودک، زخمی شدن یک هزار و  ۹۴۸ نفر و تخریب کلی و جزئی ۴۱هزار و ۶۴۸  خانه منجر شد، را پیگیری کرده است.

حماس ضمن تاکید بر اهمیت مسائل ذکر شده در این گزارش از جمله متهم شدن رژیم اشغالگر به ارتکاب جنایت جنگی و ضدبشری علیه فلسطینیان ساکن نوار غزه، بر ضرورت تحرک جامعه بین‌الملل برای بازخواست و مجازات سران این رژیم و اتخاذ اقدامات و تدابیر لازم جهت توقف جنایات علیه ملت فلسطین تاکید کرد.

با این حال، حماس اتهامات دیده‌بان حقوق بشر مبنی بر اینکه مقاومت اهداف غیرنظامی را مورد حمله قرار داده، مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که دفاع از خود و مقدسات خود حق مسلم و اصیل ملت فلسطین است و مقاومت در برابر رژیم اشغالگر با تمامی ابزارهای ممکن از جمله مقاومت مسلحانه به موجب قوانین بین‌المللی حقی مشروع و جایز است و مقاومت برای دفاع از ملت خود و پاسخ به جنایات دشمن، تنها پایگاه‌ها و اهداف نظامی دشمن را هدف قرار داد.

این جنبش بیان کرد که در جنگ اخیرا نهایت سعی خود را کرده تا غیرنظامیان هدف قرار نگیرند و مقاومت فلسطین همواره اصرار داشته که قدرت و دقت موشک‌های خود را بالا ببرد تا صرفا پایگاه‌ها و اهداف نظامی را هدف قرار دهد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha