معضل بیکاری غرب کرمانشاه با مدیریت منابع و ظرفیت‌های موجود قابل حل است

قصرشیرین - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: منابع و ظرفیت های غرب کرمانشاه شامل شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب کم نظیر است که با مدیریت درست این منابع می توان معضل و مشکلات بیکاری را حل کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «شهریار حیدری» روز جمعه در جلسه تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب در محل فرمانداری قصر شیرین با تسلیت ایام عزای سرور و سالار شهیدان و تجلیل از تلاشگران عرصه اطلاع رسانی، افزود: با وجود منابع بسیار و مرزها و ظرفیت های کشاورزی و نفت و گاز طبق آمار های سازمان برنامه بودجه و استانداری کرمانشاه، رتبه اول تا سوم بیکاری مربوط به شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب است که به دلیل مدیریت های غلط در گذشته و استفاده از آن ها مغفول مانده است.

وی اظهار داشت: فلسفه کار مطبوعات و اصحاب رسانه این است که در سایه انتقاد سازنده به حل مسایل و مشکلات کمک کنند و امروز بیشتر از هر زمانی به همراهی خبرنگاران نیاز داریم.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران از ارکان سیاسی دنیا هستند و این خبرنگاران هستند که ارکان اساسی دموکراسی را شکل داده اند و امروز جامعه نیازمند حضور این قشر است و پیشرفت بشر امروز بخاطر کارهای عظیم و ماندگار خبرنگاران است.

کشور با مشکلات اقتصادی و تحریم مواجه است

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور امروز با مشکلات اقتصادی شدیدترین تحریم ها مواجه است و از این رو کسی که نقد می کند باید یک نگاه کلی و تحلیلی از شرایط موجود و واقعیت ها و مشکلات کشور داشته باشد.

حیدری گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین که به تصویب نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید با توجه به ظرفیت های مرزهای این شهرستان می تواند معضل بیکاری منطقه را حل کند که وسعت این منطقه هفت هزار و ۳۲۰ هکتار است و منطقه آزاد تجاری ارس با توجه به تجربه ای که دارد به عنوان مجری منطقه آزاد تجاری قصرشیرین برای راه اندازی انتخاب شد و هم اکنون طرح مطالعاتی آن در حال

مطالعه است.

پتروپالایش و پتروشیمی حدود سه هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد می کند

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اضافه کرد: پالایشگاه به عنوان صنعت مادر استان قرار است با یک میلیار دلار اعتبار و پتروشیمی نیز با ظرفیت بخش خصوصی در صورت اجرا و راه اندازی بیش از سه هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد می کند.

حیدری اظهار داشت: محل ایجاد پالایشگاه و پتروشیمی با نظر متخصصان و کارشناسان صنعت نفت و وزارت نفت خواهد بود و در صورت عملیاتی شدن می تواند مشکل بیکاری شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب را حل کند و همه مردم باید با وحدت رویه راه را برای عملیاتی شون این طرح بزرگ هموار کنند.

بانک های عامل موظف به اجرای امهال وام های مناطق زلزله زده هستند

حیدری اضافه کرد: وام های زلزله زدگان توسط دولت به مدت ۲ سال امهال شد که با پایان این زمان تلاش ها و پیگیری های زیادی صورت گرفت که با اختصاص ۵۴۰ میلیارد تومان قرار شد برای یکسال دیگر امهال وام ها تمدید شود که برخی بانک ها آن را اعمال کرده اند و بانک هایی که اعمال نکرده اند موظف به اجرای این قانون هستند و ظرف ۲ هفته آینده باید نسبت به این دستورالعمل و اجرای آن اهتمام کنند چون مردم به دلیل مشکلات معیشتی و کرونا و زلزله توانایی بازپرداخت وام ها را ندارند ولی باید از گذشت یکسال نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنند.

پیگیر اجرای سامانه گرمسیری در اراضی جای مانده هستیم

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: سامانه گرمسیری که در ابتدا قرار بود در سطح ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه ایجاد شود با سوء مدیریت از غلط گذشته به ۵۰ هزار هکتار کاهش یافت و اکنون ۳۲ هزار هکتار از اراضی از محل این سامانه برخوردار شده اند که برای ۱۵ هزار هکتار از اراضی جا مانده نیز باید وزارت جهاد تامین اعتبار کرده و این اراضی نیز تحت پوشش شبکه های آبیاری قرار گیرند و با تکمیل ین پروژه در واقع ۱۵ هزار نفر مشغول می شوند که می تواند به ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان منجر شود.

به عملکرد گمرک ایران در مرز پرویزخان انت قاد دارم  

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب وگیلانغرب در مجلس شورای گفت: بی نظمی های موجود در مرز با وجود اعتباراتی که در سال های گذشته به سامان دهی مرز رسمی پرویزخان اختصاص یافته مربوط به گمرک است و من به عملکرد گمرک ایران انتقاد دارم چون قصر شیرین از مزایای شرکتی که در اختیار گمرک است بی مزیت است.

                                   معضل بیکاری غرب کرمانشاه با مدیریت منابع و ظرفیت‌های موجود قابل حل است
قول مساعد مسوولان برای منتفی شدن قطع برق 

حیدری اضافه کرد: قطعی برق شهرستان های گرمسیر به دلیل مشکلات سراسری و مدیریت در کشور با توجه به افزایش مصرف نسبت به توان موجود است اما پیگیر این موضوع بوده و از طریق وزارت نیرو، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای و مدیر توزیع برق و استاندار کرمانشاه که با توجه گرمای ۵۰ درجه قصرشیرین و دیگر شهرستان های گرمسیر این مناطق از لیست خاموشی ها حذف شود و از روز شنبه دیگر خاموشی در این مناطق نداشته باشیم.

دفتر ایرنا در قصرشیرین یک پایگاه مهم برای معرفی ظرفیت های منطقه است

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: دفتر ایرنا شهرستان قصرشیرین یک پایگاه بسیار مهم برای معرفی ظرفیت های منطقه و شناسایی قصرشیرین و غرب کرمانشاه به سراسر کشور است.

حیدری ادامه داد: ایرنا صدای رسای مردم منطقه قصرشیرین است که مخابره خبر دستگیری صدام از این دفتر به دنیا نشان دهنده ظرفیت مهم آن و تلاش خبرنگاران این مجموعه است که نقطه افتخاری برای منطقه است که باید حمایت شود.

مشکل امروز ما فضای مجازی نیست 

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای در ادامه با اشاره به طرح صیانت از فضای مجازی گفت: مشکل امروز ما فضای مجازی نیست بلکه معیشت و اشتغال است که باید از همه ظرفیت ها و توان و منابع برای ایجاد اشتغال و حل مشکل معیشت مردم استفاده کنیم و همچنین شاهد بازگشت اهالی روستاهای نوار مرزی پس از سال ها باشیم.  

او گفت: هر روز، روز خبرنگار است و از هر شهرستان ۲ نفر از فعالان رسانه به نمایندگی از دیگر خبرنگاران انتخاب شوند تا مشکلات و مسایل مردم را که نیازمند پیگیری هست منتقل کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قصرشیرین نیز با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و قدردانی از تلاش اصحاب رسانه و خبرنگاران، گفت: خبرنگاران حافظ نظام و ارزش های اسلامی هستند.

حسین خدرویسی افزود: از خبرنگارانی که مصلحت عمومی و منافع ملی را برای جلوگیری از استفاده ابزاری دشمنان نظام رعایت می کنند قدردانی می کنم و امیدواریم که در آینده با تلاش مدیران و انتقادهای سازنده خبرنگاران شاهد پیشرفت بیش از پیش در منطقه باشیم.

استفاده از نیروهای بومی در منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و پتروپالایش  و پالایشگاه، امهال وام های مناطق زلزله زده، استفاده از نیروهای بومی در مرزها ی رسمی و حل مشکلات مرز پرویزخان،  مشکل کمبود پزشک متخصص و امکانات بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین، توجه به زیرساخت های راه و مشکلات حاشیه نشینی، استفاده از مدیران بومی توانمند، حمایت از خبرنگاران از مسایلی بود که خبرنگاران در خصوص آن ها اشاراتی داشتند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷هزار نفر جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزهای خسروی و پرویزخان فعال است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha