سازمان‌ها از ظرفیت‌های خود برای تحقق مطالبات صیادان جاسکی استفاده کنند

بندرعباس- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان خواستار همکاری سازمان‌ها و استفاده از تمام ظرفیت‌ های موجود نهادهای مربوطه برای تحقق مطالبات صیادان جاسکی شد.

مجتبی قهرمانی روز شنبه در سفر به شهرستان جاسک در جمع تعدادی از صیادان این شهرستان،رفع مشکلات آن ها را در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار داد.
وی با اشاره به مشکلات مطرح‌شده از سوی صیادان شهرستان جاسک، ضمن تأکید بر سرعت دادن در انجام اقدامات اصلاحی، جدیت مسوولان مربوطه و به کارگیری تمامی امکانات برای رفع این مشکلات را خواستار شد.
دادستان بندرعباس خاطرنشان کرد: با توجه به تأکیدات رئیس کل دادگستری هرمزگان، دستگاه قضایی استان با تمام توان برای رفع مشکلات صیادان شهرستان جاسک تلاش می‌کند و در این خصوص، نظارت لازم را خواهد داشت.
تیرماه امسال سپاه شهرستان جاسک ۱۰ فروند قایق صیادی به صیادان این شهرستان تحویل داد.
به گفته فرمانده پایگاه امامت نیروی دریایی سپاه جاسک، قایق‌های این صیادان در سیل سال ۹۸ به طور کامل از بین رفته بود و سپاه جاسک با هزینه ۲ میلیارد تومان ۱۰ فروند قایق به آن‌ها تحویل داد.
به گفته سرهنگ عباس خاکساری ، در این سیل، ۵۰ قایق دیگر نیز آسیب دید که با هزینه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعمیرات موتور و بدنه برای صیادان انجام شد.
براساس این گزارش، نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ نفر از صیادان جاسک در قالب بسیج دریایی سازماندهی شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha