۲۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84436542
۰ نفر

برچسب‌ها

مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته گذشته

سمنان- ایرنا- بازدید مسوولان استان از ایرنا سمنان به مناسبت روز خبرنگار، معرفی سرپرست شهرداری سمنان، ثبت ۲ هزار و ۳۳۹ تولد، بازگشت هفت واحد به چرخه تولید، و پیش‌بینی برداشت ۴۵ هزار تن پسته، بخشی از اخبار برگزیده استان سمنان در هفته گذشته بود.

به گزارش ایرنا، استان سمنان در هفته گذشته از شانزدهم تا بیست و دوم مرداد ۱۴۰۰ شاهد رویدادهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی بود که خلاصه‌ای از آن در این گزارش آمده است.

هفدهم مرداد در این هفته روز خبرنگار بود. گزارش تصویری بازدید مسوولان استان از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) سمنان را اینجا و میزگرد با حضور فعالان رسانه‌ای در ایرنا را اینجا مشاهده کنید. این رسانه همچنین به صورت گزارش تصویری مروری بر فعالیت یکساله خبرنگاران داشت که می توانید آنها را اینجا و اینجا ملاحظه کنید.

فرهنگی

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان روز شنبه به رسانه ها گفت: میزان کمک‌های مردمی در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین استان بهار ۱۴۰۰ در استان ۵۹ درصد افزایش یافت.

حمید رضا رجب زاده افزود: کمیته امداد استان سمنان در تعداد ایتام و محسنین فاقد حامی بهار امسال رتبه اول کشوری را کسب کرد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گرمسار روز شنبه به رسانه ها گفت: مرحله نخست مرمت عمارت معتمدی در شهرستان آرادان پایان یافت.

مهوش کمالی افزود: مرمت عمارت معتمدی با انجام کار ساخت و تعویض در و پنجره‌ها، سفیدکاری، اجرای سامانه روشنایی، گاز شهری، و آب اجرا شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان روز دوشنبه در نشست وبیناری با جمعی از خبرنگاران استان سمنان به مناسبت روز خبرنگار گفت: دورهمی خبرنگاران استان به مناسبت روز خبرنگار روز سوم شهریور ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

فرشید فلاح افزود: این دورهمی قرار بود هفدهم مرداد برگزار شود که به دلیل قرمزشدن شرایط کرونایی، برگزاری آن به زمان دیگری موکول شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان روز دوشنبه به رسانه ها گفت: لزوم اجرای طرح واکنش سریع و مدیریت گردشگری جنگل جهانی ابر شاهرود در کمیته ملی طبیعت‌گردی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مصوب شد.

حمیدرضا دوست‌محمدی بیان کرد: در جلسه بررسی مشکلات گردشگری جنگل ابر شاهرود، مشکلات، راهکارها و پیشنهادهای مرتبط با سامان‌دهی و حفاظت میراث جهانی جنگل ابر شاهرود مورد بررسی قرار گرفت.

اجتماعی

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان روز شنبه به رسانه ها گفت: حدود نیمی از اعضای دوره پنجم شوراهای اسلامی روستاهای استان به دوره ششم نیز راه یافتند و در خدمت مردم هستند.

به گزارش ایرنا، مهدی صمیمیان افزود: از مجموع ۹۴۴ نفر راه‌یافته به ششمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای استان سمنان ۴۴۲ نفر در دوره قبل نیز عضو شورا بودند و ۵۰۲ نفر در این دوره از سوی مردم انتخاب شدند.

در نخستین نشست رسمی دوره ششم شورای اسلامی شهر سمنان شامگاه شنبه علیرضا شربتدار که پیشتر معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان بود با حداکثر آرا به عنوان سرپرست شهرداری سمنان‌ تعیین شد.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: ۲ هزار و ۳۳۹ تولد از ابتدای سال تا پایان تیر ۱۴۰۰ در استان سمنان ثبت شد که از این تعداد یک هزار و ۱۹۳ نوزاد پسر و یکهزار و ۱۴۶ نوزاد دختر بودند.

عباس قندالی ابراز داشت: بیشترین آمار تولد در سالجاری مربوط به شاهرود با ۸۹۴ مورد بود که در این شهرستان، ۴۵۴ نوزاد پسر و ۴۴۰ نوزاد دختر متولد شدند.

اقتصادی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان روز یکشنبه در دویست و نود و هفتمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن یادگارم امام(ره) استانداری گفت: هفت واحد تولیدی استان امسال، با بررسی، شناسایی و رفع مشکلات و معضلات مختلف، به چرخه فعالیت بازگشت.

علی تشنه‌دل افزود: از ابتدای امسال چهار جلسه بررسی مشکلات واحدهای راکد تشکیل شد و موانع اصلی و پیش روی ۱۱ واحد راکد مورد بررسی قرار گرفت و تا پایان تیرماه ۷ واحد صنعتی راکد احیا و به چرخه تولید بازگشت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان روز یکشنبه به رسانه ها گفت: خلع ید یا رفع تملک زمین‌های شهرک‌های صنعتی استان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان تیر ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

حسن آل‌بویه افزود: ۲۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان در قالب ۱۸ فقره قرارداد از ابتدای فروردین تا پایان تیر امسال خلع ید شد.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان سمنان روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار در سرپرستی صندوق کارآفرینی امید استان گفت: ۷۳۸ فقره تسهیلات اشتغال به مبلغ ۷۳۹ میلیارد ریال در زمینه اشتغال روستایی و شهری از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون پرداخت شد.

مجتبی اخلاقی  ابراز داشت: همچنین ۷۹۰ فقره تسهیلات ضروری به مبلغ ۷۴ میلیارد ریال پرداخت گردیده است.

رئیس اداره کنترل سیلاب و آبخوانداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری عصر یکشنبه به ایرنا استان سمنان گفت: ۱۲۳ سازه آبخیزداری و آبخوانداری سال ۹۹ برای مهار و حفظ ۱.۴ میلیون مترمکعب سیلاب و رواناب به اجرا درآمد.

حسن غلامی افزود: طرحهای آبخیزداری با هدف کنترل سیلاب وجلوگیری از فرسایش خاک در ۱۷ حوزه استان سمنان سال گذشته اجرای شد. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان شامگاه یکشنبه در دیدار نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در دفتر امام جمعه سمنان گفت: حضور جدی در صنعت و چاره‌اندیشی برای بازگرداندن واحدهای صنعتی تعطیل استان به چرخه تولید از برنامه‌ها و اهدافم است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی ابراز داشت: تاثیر منفی تحریم‌های ظالمانه بر صنعت و تولید غیرقابل انکار است اما تولید کننده‌ای که در تحریم و اوضاع نابسامان صنعت کارگران را اخراج نمی‌کند، از سود خود می‌گذرد و به آنان حقوق و مزایا می‌دهد، فداکاری و جهاد کرده و برای آخرت خود باقیات الصالحات به جا می‌گذارد.

معاون اشتغال و خودکفایی امداد امام خمینی(ره) استان سمنان روز دوشنبه به ایرنا  گفت: اشتغالزایی از اهداف مهم این نهاد استان سال ۹۹ با اجرای سه هزار و ۶۰۰ طرح موفق به کسب برتر کشوری شد.

علیرضا خدابنده افزود: سمنان جز سه استان نخست در کسب شاخص‌ها و اقدامات حوزه اشتغال و خودکفایی قرار گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: برداشت ۴۵ هزار تن پسته تازه معادل ۱۵ هزار تن پسته خشک از باغ‌های این شهرستان در سال جاری پیش‌بینی می شود.

علی‌اصغر امامیون بیان کرد: برداشت این میزان محصول پسته در باغ‌های دامغان و افزایش ۲ برابری آن، به دلیل سال آوری سال گذشته است. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان عصر سه شنبه در نشست بررسی و رسیدگی به مسائل و موارد پیرامون واحدهای دامپروری استان سمنان در سالن جلسات ساختمان معاونت عمرانی استانداری گفت: ۲ هزار راس گوسفند از کشور اسپانیا برای فعالیت تنها واحد دامپروری دومنظوره کشور در استان وارد شد و این واحد هفته دولت بهره‌برداری می‌شود.

سیدحسن میرعماد افزود: این واحد دامپروری که امروز مسائل آن مورد بررسی گرفت، یکی از واحدهایی است که دام با نژاد اسد در استان و کشور راه اندازی می شود.

معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان روز چهارشنبه به رسانه ها گفت: سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان تیرماه ۲۷۱ درصد افزایش یافت که برای یکهزار و ۲۷۳ نفر اشتغالزایی داشت.

فرامرز محبوبی گفت: از ابتدای امسال تا پایان تیر بالغ بر ۵۷۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت استان سمنان انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته حدود ۲۷۱ درصد افزایش داشت.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، بازرگانی و کشاورزی استان سمنان روز چهارشنبه در نشست تجلیل از اهالی رسانه سمنان به مناسبت روز خبرنگار گفت: خسارت برآوردشده از قطع برق مکرر امسال برای صنایع استان ۴ هزار میلیارد ریال است.

علی اصغر جمعه ای افزود: واحدهای صنعتی استان در سال های گذشته همکاری شایسته ای در صرفه‌جویی انرژی با صنعت برق داشتند ولی امسال قطعی‌های مکرر باعث ایجاد مسایل و مشکلاتی برای آنان شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تبصره ۱۴ جهت تکمیل راه های روستایی این منطقه با هدف محرومیت‌زدایی تخصیص یافت.

امیر عمیدی افزود: اکنون ۶۷ درصد راه های روستایی در غرب استان سمنان از پوشش آسفالت برخوردارند اما در شرق استان ۴۸ درصد راه های روستایی فاقد آسفالت و بیشتر شنی هستند.

ورزشی

دبیر هیات هاکی استان سمنان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: مرتضی بینایی، داریوش دوست محمدی، عارف حامدی، حمید نورانیان و امیر اسکندریان، پنج هاکی‌باز استان برای حضور قدرتمند در مسابقات آسیایی بانکوک و مسابقات جهانی بلژیک مرحله اول اردوی آماده‌سازی در تیم ملی را پشت‌سرگذاشتند.

محمدعلی ملک احمدی ابراز داشت: اولین مرحله اردوی تیم ملی مربوط به هاکی بزرگسال داخل سالن کشور با انجام تمرینات و با حضور پنج افتخارآفرین مهدیشهری استان سمنان به پایان رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha