رسانه‌ها نقش موثری در توسعه فرهنگی و هنری جامعه ایفا می‌کنند

قزوین- ایرنا- رییس حوزه هنری استان قزوین با بیان اینکه هنر یکی ابزارهای مهم برای انتقال پیام انقلاب است، گفت: رسانه‌ها نقش موثری در توسعه فرهنگی و هنری جامعه ایفا می‌کنند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا امامقلی روز شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران این رسانه، افزود: کنشگری انقلابی با توجه به مسائل روز استان و کشور باید صورت بگیرد و این مهم مستلزم احصای مسائل اصلی استان و ارائه آن در قالب سند قابل اتکا به دستگاه‌ها است.

وی اظهار داشت: استان قزوین در حوزه هنر، استعدادها و ظرفیت‌های فراوانی دارد و می‌بایست ظرفیت‌ها شناسایی شود و در مسیر انقلاب اسلامی و مبانی آن به کار گرفته شود.

امامقلی با اشاره به وظیفه خطیر رسانه‌ها در انتقال مفاهیم ارزشی در جامعه تاکید کرد: رسانه‌ها از جایگاه خاصی در شناخت مساله و مشکلات برخوردار هستند و این انتظار از رسانه‌های سرآمد و پیشرو وجود دارد تا برای تدوین مسائل استان اراده جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه خبرگزاری ایرنا یکی از رسانه‌های پیشرو در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه است، تصریح کرد: رسانه‌ها نقش موثری در انعکاس توانمندی‌ها و اعتلای فرهنگ و هنر قزوین ایفا می‌کنند.

این مسوول با تاکید بر تقویت فعالیت‌ها و برنامه‌های مشترک حوزه هنری و رسانه‌ها، افزود: تلاش برای برگزاری فعالیت‌های تأثیرگذار فرهنگی در اولویت قرار دارد.

تربیت هنرمند کنشگر انقلابی و ناظر بر مسائل روز کشور ضروری است

رییس حوزه هنری استان قزوین با بیان اینکه تربیت هنرمند کنشگر انقلابی و ناظر بر مسائل روز کشور ضروری است،افزود: شناسایی استعدادها در مدت هفت ماه اخیر موجب شده است که بخشی از کارهای فاخر در حوزه هنری قزوین توسط هنرمندان جوان انجام گیرد که تا به امروز دیده نشده بودند.

وی خاطرنشان کرد: نقش حوزه هنری در ترویج و اعتلای هنر انقلاب اسلامی مهم و حیاتی بوده است و به همین دلیل باید این مسیر با جدیت هر چه تمام‌تر دنبال شود.

امامقلی با اشاره به تقویت مرکز رشد حوزه هنری استان افزود: ما به دنبال یک مرکز رشد هنری هستیم که پایگاهی برای حضور جوان‌ها و نوجوانان باشد که علاقه‌مند هستند به عرصه هنر ورود کنند.

وی گفت: این مرکز رشد شامل سه مرحله استعدادیابی و شناسایی، بالندگی و بعد معرفی این افراد به بازار خواهد بود که یک کار حرفه‌ای و ارزشمند است.

این مسوول اضافه کرد: همچنین در بخش هنرهای تجسمی و نمایشی نیز پیگیر مرکز رشد برای هنرمندان این عرصه هستیم تا کنشگری انقلابی در حوزه‌های مختلف ناظر بر نظام و مسائل استان و کشور داشته باشند.

رییس خبرگزاری ایرنا مرکز قزوین نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اطلاع رسانی در استان، گفت: این سازمان به منظور انجام رسالت خبری خود موظف است از همه روش‌ها و ابزارهای نوین روز برای اطلاع رسانی و انتقال مفاهیم استفاده کند.

علی حیدری اضافه کرد: اثرگذاری رسانه‌ها در جامعه اهمیت و جایگاه مهم آنها را گوشزد می‌کند که باید مورد توجه مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی باشد.

وی یادآور شد: خبرگزاری ایرنا به اصل مهم اثرگذاری و جذب مخاطب نیز توجه زیادی دارد و در این راستا جریان سازی خبری با استفاده از ظرفیت‌های شبکه مجازی از اولویت‌های خبرنگاران این رسانه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha