آستان قدس ۶۰۰ قلم تجهیزات پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا کرد

مشهد- ایرنا- آستان قدس رضوی در راستای حمایت از بیمارستان‌های درگیر کرونا در شهر مشهد، ۶۰۰ قلم تجهیزات پزشکی بیمارستانی به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا کرد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، ۱۰۰ تخت بستری، ۲۳ ونتیلاتور پرتابل، ۲۳ مانیتور علائم حیاتی، ۱۰۰ کپسول اکسیژن، حدود ۱۰۰ هزار سرم تزریقی، ۱۰۰ تشک بستری، ۴۰ تشک مواج و ۵۰ تخت برانکارد از جمله تجهیزاتی است که با دستور تولیت آستان قدس رضوی، به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا شده است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مراسم اهدای این تجهیزات که ظهر امروز - شنبه - در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد، گفت: پس از هشت دستور عملیاتی تولیت آستان قدس رضوی برای مقابله با بیماری کرونا، جلسات متعدد کارشناسی بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و آستان قدس رضوی برگزار و نیازهای بیمارستان‌ها برای تسریع در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی مقابله در ۲ حوزه تجهیزات و دارو شناسایی شد.

مالک رحمتی نیاز به دارو، به ویژه سرم، را یکی دیگر از مشکلات موجود برای درمان بیماران کرونایی برشمرد و گفت: آستان قدس رضوی برای کمک به حل این مشکل نیز ۱۰۰ هزار سرم تهیه و در قالب تجهیزات اهدایی، در اختیار بیمارستان‌های دولتی سطح شهر مشهد قرار داده است.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی طبق دستور تولیت این آستان، برای خدمت به مردم و کمک به نظام بهداشت و درمان، در هر حوزه‌ای که مورد نیاز بوده وارد شده و در کنار کمک‌های تجهیزاتی و دارویی، با همکاری مدیران اجرایی استان به منظور پیشگیری از ابتلای شهروندان به بیماری کرونا، هزینه واکسیناسیون ساکنان حاشیه شهر مشهد را نیز تقبل کرد که این حمایت‌ها در مجموع با حدود ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha