گسترش محدودیت های کرونایی در ژاپن پیش از پاراالمپیک

تهران- ایرنا - دولت ژاپن اعلام کرد شرایط اضطراری و محدودیت های کرونا را برای ۷ منطقه جدید پیش از آغاز بازی های پاراالمپیک برای مقابله و مهار ویروس کرونا افزایش می دهد.

به گزارش روز سه شنبه  ایرنا به نقل از تلویزیون  « ان اچ کی  » ژاپن، مقررات اضطراری ویروس کرونا که رستوران ها و کافه ها را از ساعت ۸ شب تعطیل می کرد در توکیو و ۵ منطقه دیگر قرار بود تا پایان ۳۱ اوت اعمال شود.

این در حالی است اکنون دولت ژاپن در پی گسترش این دست  اقدامات برای مناطقی بیشتر و اعمال محدودیت ها در تمامی بخش های کشور تا ۱۲ سپتامبر است. 

« یاسوتوشی نیشیمورا » وزیر مقابله با ویروس کرونا در جلسه ای با کارشناسان گفت : « ویروس در سراسر ژاپن در حال گسترش است به صورتی که تاکنون هرگز پیشتر تجربه نکرده ایم. تعداد بیماران با شرایط بد و جدی هر روز در حال افزایش است. به همین دلیل از دولت خواسته شده علاوه بر محدودیت رستوران ها و کافه ها، برای مراکز خرید و فروشگاه ها نیز محدودیت هایی از جمله ورود تعداد مشخصی از افراد به داخل در نظر گرفته شود. » 

ژاپن در مقایسه با کشورهای دیگر با شیوع کمتری از این همه گیری مواجه شد و با وجود اجتناب از قرنطینه نزدیک به ۱۵ هزار ۴۰۰ مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا تا کنون ثبت کرده است. اما برنامه واکسیناسیون عمومی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیرتر آغاز شد و روند کندتری دارد و تا کنون تنها حدود ۳۷ درصد جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شدند. 

در روزهای اخیر این کشور روزانه بیش از ۲۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش کرده است که رکوردی برای این کشور است. این موج جدید پیش از بازی های المپیک ماه گذشته آغاز شد و در حین مسابقه هایی که با محدودیت های بسیار انجام شد ادامه یافت.

برگزار کننده مسابقات پاراالمپیک نیز از اعمال محدودیت ها و مقررات در این مسابقات خبر داد. 

دولت اعتقاد دارد برگزاری بازی های المپیک به افزایش همه گیری ویروس کرونا دامن نزده است. نظرسنجی های اخیر نشان می دهد بسیاری از مردم با برگزاری این مسابقات موافق بودند و در عین حال فکر می کنند این اتفاق موجب افزایش و گسترش ویروس کرونا نیز شده است. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha