اسماعیلی چالش‌های حوزه فرهنگ را با درک جامع و تعامل حل می‌کند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس، با مثبت ارزیابی کردن رویکرد خود نسبت به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد گفت: با توجه به شناختی که از اسماعیلی دارم تلاش خواهد کرد تا مسائل را با درک جامع و تعامل حل کند.

روبرت بگلریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: به عنوان نماینده جامعه مسیحیان ارمنی کشور شاید دغدغه‌های متفاوت‌تری نسبت به دیگر همکاران و اکثریت جامعه در این حوزه داشته باشم که البته مسائل مشترکی هم درخصوص چالش‌های  حوزه فرهنگ وجود دارد.

نماینده مردم ارامنه جنوب در مجلس افزود: معتقدم در حوزه فرهنگ فارغ از جنبه‌های مختلف یکی از مهمترین مسائلی که در کشور داریم تشتت مراکزی هستند که درباره مسائل فرهنگی صاحب‌ رای و صاحب نظر هستند. این مراکز در عین حال از توانمندی به اجرا گذاشتن ایده و سیاست خود در حوزه فرهنگ هم برخوردار هستند و ضمانت اجرایی آن را هم به انواع مختلف تضمین می کنند. بنابراین فکر می‌کنم وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد هم این مشکلات را خواهد داشت و برای این موضوع باید فکری بکند.

فرهنگ به طور خاص و ویژه با صنعت عجین شده است

بگلریان اظهار کرد: بحث دیگر این است که امروز فرهنگ به طور خاص و ویژه با صنعت عجین شده است. مثال برجسته آن هم همین شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌های خانگی تلویزیون‌ها و دسترسی مردم به اخبار هستند. می‌توان گفت کشور و مردم به مرور صاحب دیدگاه‌ها و سبک زندگی‌ شده‌اند که حتی با ۵، ۶ سال گذشته هم بسیار متفاوت است.

اسماعیلی از توانایی تعامل در حوزه مسائل فرهنگی برخوردار است

بگلریان گفت: به گمان من آقای اسماعیلی به طور کلی از نظر رای آوری در مجلس مشکلی نخواهند داشت اما بعدا نه فقط با مجلس شورای اسلامی بلکه به طور کلی در حوزه فرهنگ با چالش‌هایی روبرو خواهد شد.

وی درباره توانایی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد در حل مشکلات و چالش‌های این حوزه اضافه کرد: من آقای اسماعیلی را از زمانی که در استانداری اصفهان بود می‌شناختم و به نظر من وی از توانایی تعامل خصوصا در حوزه مسائل فرهنگی برخوردار است.

نماینده مردم ارامنه جنوب در مجلس تصریح کرد: ممکن است اسماعیلی دیدگاه‌های هم داشته باشند که من با آن دیدگاه‌ها موافق نباشم اما با توجه به شناختی که از وی دارم فکر می‌کنم تلاش خواهند کرد تا مسائل را با درک جامع و تعامل حل کنند.

رویکرد مثبتی به وزیر پیشنهادی ارشاد دارم

بگلریان یادآور شد: من نمی‌توانم درباره توان مدیریتی آقای اسماعیلی در حوزه‌های خاص فرهنگی به آن گستردگی قضاوت کنم و رویکرد شخصی‌ام نسبت به ایشان مثبت است اما همانطور که گفتم ماهیت سیاستگذاری فرهنگ و نهادهایی که در حوزه فرهنگ در کشور در دو سه دهه گذشته تاثیر و تاثر داشته‌اند به نحوی هستند که نه فقط آقای اسماعیلی بلکه هر وزیر فرهنگ دیگری را دچار مشکل می‌کند.

وی با اشاره به حضور اسماعیلی در کمیسیون انرژی مجلس گفت: آنچه من در خطوط کلی برنامه‌های وی مشاهده کردم دغدغه‌های عمومی است که در سطح جامعه وجود دارد و آقای رییسی هم با این دغدغه‌ها آشنا هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حوزه فرهنگ با مسائلی مواجه هستیم که اگر بتوانیم همین حوزه فرهنگ را مدیریت کنیم کار خیلی بزرگی انجام داده‌ایم و رفع مشکلات در مرحله بعدی قرار دارند.

بگلریان با اساره به اهتمام مجلس برای شکل‌گیری هرچه سریعتر کابینه و رای اعتماد مجلس به وزیران گفت: مجلس با قدرت تمام برای بررسی برنامه‌های گزینه‌های پیشنهادی وارد شده و تعامل و همکاری لازم را انجام می‌دهد. اما اینکه با توجه به دغدغه‌هایی که مطرح شده حتماً مجلس به همه کابینه رای بدهد را نمی‌توانم به ضرس قاطع بیان کنم.

وی ادامه داد: البته اینطور نیست که بگویم رویکردی که نسبت به برخی از آقایان وجود دارد تا روز آخر هم وجود خواهد داشت، منظور این است که فرایند رای اعتماد به مسائل اداری- سیاسی مجلس به نحوی است که روند طبیعی آن می‌تواند به این شکل باشد که احیاناً یکی دو نفر هم رای نیاورند و این بحث طبیعی است و تقابل یا تعارض خاصی نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha