فرماندار دالاهو: آزادگان نماد صبر، مقاومت و پیروزی هستند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار دالاهو گفت: آزادگان نماد صبر، مقاومت و پیروزی هستند که راه امام حسین (ع) را با اخلاص در میدان های جنگ دنبال کرده و در دوران اسارت نیز الگو و سرمشق خود را پیام رسان قیام کربلا یعنی زینب کبری (س) قرار دادند.

کرم محمدی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی افزود: کشتن و کشته شدن، زخمی کردن و زخمی شدن، اسیر گرفتن و اسیر شدن از بدیهیات میدان جنگ و نبرد است و هیچ آوردگاهی از این دست، از این قاعده مستثنی نیست.

وی اظهار داشت: آن چه مهم است، ایمان به هدف و ایستادگی بر پیمانی است که براساس آن پای در صحنه جنگ گذاشته شده است و آن چه آزادگان ما را در عرصه جهان سرافراز نمود، در همین تفاوت است.

فرماندار دالاهو گفت: وقتی ژنرال های چند ستاره بعثی اسیر رزمندگان ایرانی  می شدند، فریاد "مرگ بر صدام" سر می دادند اما اسرای ایرانی، حتی نوجوانان در بند هرگز آرمان خود را فراموش نکردند و در هنگامه ای که در دست مخوف ترین رژیم گرفتار و اسیر بودند، به امام خویش وفادار ماندند.
محمدی ادامه داد: ما از تونل های مرگ و شکنجه های مرگبار پدران و برادرانمان در سیاه چال های رژیم بعث عراق، فقط نامی شنیده ایم اما اسرای قهرمان ایرانی در زیر سخت ترین شکنجه های جسمی و روحی، رساترین سرود رهایی و آزادگی را سر دادند.

وی گفت: ایمان به خدا، عشق به ائمه اطهار (ع)، اطاعت از امام و ولی فقیه زمان و وطن دوستی باعث شد تا شلاق ها، کابل ها و شوک های الکتریکی در برابر ایمان چون کوه فرزندان ایران اسلامی ناکارآمد و شکنجه گران، به زانو در آیند.  

او ادامه داد: رژیم بعث تحت حاکمیت صدام حسین به مردم خود هم رحم نمی کرد به نحوی که در یک چشم به هم زدن بیش از پنج هزار نفر از مردم حلبچه را به کام مرگ فرستاد و در بند چنین رژیمی قرار گرفتند و از اهداف و آرمان های ملت خویش دفاع کردن، انصافا توان و طاقت مضاعف می طلبد که آزادگان ما آن را به بهترین نحو ممکن به انجام رسانیدند.

نماینده عالی دولت در دالاهو گفت: آن چه طی بیش از یک دهه بر آزادگان ما گذشت، بسیار دردناک و هولناک است اما از دل تلخی های تکان دهنده سال های اسارت، میوه شیرین ایستادگی، پایمردی و پیروزی به دست آمده است و آن چه آزادگان عزیز با فداکاری، رشادت و از خودگذشتگی بدست آورده اند، گنجینه پرافتخاری برای امروز و فرداهای این سرزمین است 

محمدی اضافه کرد:از جانفشانی و قهرمانی آزادگان سخن گفتن بدون ذکر نام و یاد از متانت و صبوری خانواده های آن ها، شرط انصاف نیست از این رو در کنار آزادگان سرافراز، در برابر ایثار پدران ومادران، همسران و فرزندان آزادگان طی سال های دوری از عزیزانشان، خاضعانه و با افتخار سر تعظیم فرود می آورم.

او اظهار داشت: یاد و خاطره آزادگانی که در زیر شکنجه های رژیم بعث در اوج مظلومیت به شهادت رسیدند، گرامی می داریم و خاضعانه از خداوند مسالت می نمایم که توفیقمان دهد تا در این دنیا و فردای قیامت شرمنده شهدا، آزادگان و قهرمانان سال های حماسه و ایثار نشویم.

وی گفت: آزادگان با این رویه و روحیه بود که در اوج اسارت، قهرمان آزادگی و آزادیخواهی و الگوی موفق امروز و فردای جوانان این کشور شدند و  ملت ما هرگز خاطره سجده خاضعانه فرزندان خود در مرز خسروی به هنگام ورود به میهن اسلامی را فراموش نخواهد کرد و تاریخ این ملک و ملت باشکوه ترین استقبال از آزادگان را با افتخار ثبت و ضبط کرده است.

دالاهو در غرب کرمانشاه حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha