مجموعه ورزشی آستان قدس رضوی در مشهد مرکز واکسیناسیون می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی گفت: با هماهنگی‌ مرکز بهداشت ثامن، انجام فرایند واکسیناسیون طبق اولویت‌بندی وزارت بهداشت در مجموعه ورزشی آستان قدس نیز انجام خواهد شد.

علیرضا تاج فیروز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه دستور هشت ماده‌ای تولیت آستان قدس رضوی برای مقابله با کرونا و کمک به مردم مشهد سرلوحه همه اقدامات ما قرار گرفته است، افزود: در همین راستا فضایی در مجموعه ورزشی آستان قدس برای استقرار تیم‌های مرکز بهداشت در نظر گرفته شده است که از شنبه هفته آینده واکسیناسیون در این محل آغاز خواهد شد. 

وی ادامه داد: پس از صدور دستور ۸ ماده‌ای تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر بسیج امکانات برای مقابله با موج پنجم کرونا، همه سازمان‌ها و بنیادهای زیرمجموعه این آستان پای‌کار آمده‌اند تا پشتیبان کادر درمان و حامی بیماران کرونایی باشند.

مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی اظهار داشت: راه‌اندازی بخش ویژه با ظرفیت ۱۰۰ تخت در بیمارستان رضوی، اهدای ۶۰۰ قلم تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌ها به ارزش ۱۱۳ میلیارد ریال، اهدای ۱۰۰ هزار سرم تزریقی توسط داروسازی ثامن، اختصاص ۳۰ میلیارد ریال برای واکسیناسیون ساکنان مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی بین هیآت عزاداری از جمله اقدامات آستان قدس در مقابله با کرونا تا به امروز بوده است.

 ۲۷ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

هم اکنون سه هزار و ۷۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند که ۲ هزار و ۸۷۰ نفر از آنها مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha