۱۴ هزار مگاوات ناترازی تولید و عرضه برق مدیریت شد

تهران - ایرنا - معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو گفت: ناترازی ۱۴ هزار مگاوات تولید و عرضه برق با کمک همکاران صنعت برق مدیریت شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران"همایون حائری" در جلسه ای ویدیو کنفرانسی با شرکت های برق منطقه ای و توزیع سراسر کشور، مدیریت ۱۴ هزار مگاوات کمبود را کاری بسیار دشوار خواند.

وی ادامه داد: ۱۴ هزار مگاوات کمبود با حرکتی یکپارچه توسط همکاران صنعت برق انجام گرفت و باعث شد تا اینجای کار بتوانیم اثری ماندگار را بر جا بگذاریم. هرچند مشکلاتی هم برای مردم پیش آمد اما با پایمردی و زحمات شبانه روزی شما این مشکلات به حداقل رسید.  
معاون وزیر نیرو از همکاری شرکت های برق منطقه ای و توزیع، نیروگاه ها و مرکز پایش و مدیریت شبکه به عنوان مثلث تاب آوری یاد کرد و گفت همکاری این مثلث باید ادامه یابد و پس از عبور از این دوره تجربه های خوب و بد برای استفاده در آینده به صورت مستند ثبت شود.  
در ادامه این جلسه "محمد حسن متولی زاده" مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) نیز با تشکر از زحمات همکاران در همه بخش های صنعت برق گفت: با توجه به اینکه روزهای خیلی سختی را پشت سر گذاشته ایم، توانستیم با تلاش های صورت گرفته و اقدام های انجام شده تا این لحظه برق کشور را مدیریت کنیم که این خود نقطه قوت همکاران ما در صنعت برق است.  
وی افزود هیچ کشور و مجموعه برقی در دنیا وجود ندارد که بتواند این حجم از ناترازی را اداره کند. مدیریت این دوره هرچند سخت بود اما با همت همکاران و مشارکت مردم تا این لحظه انجام شد.  
در ادامه این جلسه "مصطفی رجبی مشهدی" مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: ضمن تشکر از تلاش همکاران شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق با توجه به تعطیل بودن امروز و کاهش ۲ تا ۳ درجه ای میانگین دمای کشور نسبت به هفته گذشته، همچنان حداکثر تولید نیروگاه های برق حرارتی و برق آبی که در اختیار داشتیم را در مدار تولید قرار دادیم.  
مصطفی رجبی مشهدی ضمن تشکر از همکاران شرکت های برق منطقه ای و توزیع افزود: قطعا روزهای تاسوعا و عاشورا و جمعه اگرچه تعطیل هستند اما مصرف برق بیش از توان تولید نیروگاه های کشور است و مدیریت مصرف به ویژه در ساعات اوج بار امری ضروری است.
وی به همکاران صنعت برق گفت: همه تلاش هایی که از طرف شما صورت می گیرد شرایط را برای چنین روزهایی پایدار می کند و برای روزهای آینده نیز همچنان باید جانب احتیاط را رعایت کنیم.
سخنگوی صنعت برق روز شنبه آینده را روزی گرم دانست و افزود: با توجه به تعطیلی این روز برآورد ما این است که نیاز مصرف رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت و به طور قطع اقدام های مدیریت بار به ویژه صنایع بزرگ باید برای روزهای شنبه و یکشنبه ادامه یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha