عزت و آرامش ایران اسلامی مدیون ایثار و جانفشانی‌های آزادگان است

کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: عزت، آسایش و آرامش کنونی ایران اسلامی مدیون ایثار، شجاعت، جانفشانی و از خودگذشتگی آزادگان سرفراز است.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» ظهر چهارشنبه به مناسبت سالروز ورود آزادگان و در روز تاسوعای حسینی (ع) با حضور در جمع خانواده‌های آزادگان، از این یادگاران هشت سال دفاع مقدس تکریم و تجلیل کرد.

وی در حاشیه این برنامه که با حضور رییس بنیاد شهید استان کرمانشاه، مدیرکل حوزه استاندار و مشاور امور ایثارگران استاندار برگزار شد؛ اظهار داشت: تاسوعای حسینی و روزی که به نام آقا ابوالفضل العباس علیه السلام مزین است نه تنها برای شیعیان و مسلمانان بلکه برای تمام دنیا، الگوی ماندگار آزادگی، ایثار، شهامت و شجاعت هستند.

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه عزیزان آزاده نیز مانند اهل بیت (ع) سال ها در اسارت بودند، گفت: یادآوری شهادت طلبی امام حسین (ع) در راه تداوم دین خدا، رشادت‌ و جانبازی حضرت ابوالفضل العباس و همچنین سختی‌های اهل بیت در دوران سخت اسارت، تسکین و آرامشی برای تحمل شکنجه‌های سخت و طاقت فرسای دوران اسارت توسط این عزیزان آزاده بود.

بازوند اضافه کرد: آزادگان عزیز شناسنامه دفاع مقدس و به واقع  شهیدان زنده هستند و تکریم این انسان‌های بزرگ همانند تکریم شهدا بر همگان است.

وی در ادامه افزود: آن‌ها سند زنده و پرافتخار آزادگی و مقاومت و هویت دوران دفاع مقدس هستند و این مقاومت و شهادت طلبی از عاشورای حسینی سرچشمه گرفته است. 

عزت و آرامش ایران اسلامی مدیون ایثار و جانفشانی‌های آزادگان است

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha