ارزش ۳۰۰ میلیارد ریالی تجهیزات آزمایشگاه داروسازی دانشگاه آزاد دامغان

سمنان- ایرنا- سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: دانشکده داروسازی این دانشگاه دارای ۳۰۰ میلیارد ریال تجهیزات آزمایشگاهی است که در خدمت دانش‌پژوهان این دانشکده قرار دارد.

به گزارش ایرنا، نعمت‌الله نعمتی شامگاه چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان از لحاظ تجهیزات آزمایشگاهی و بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جزو پنج دانشکده برتر کشور است. 

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های دانش‌افزایی برای دانش‌پژوهان و آحاد جامعه با ۲ مرکز تحقیقات پسته و مرکز تحقیقات و فناوری گیاهان دارویی از بخش‌های مؤثر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان است. 

نعمتی اضافه کرد: در بخش دغدغه بهداشتی و درمانی مردم دامغان، داروخانه آموزشی ولایت این واحد دانشگاهی برای تهیه و ارائه داروهای مختص بیماران کرونا خدمات خوبی را ارائه کرده است.

وی اظهار داشت: دانشکده حقوق واحد دامغان نیز یکی از دانشکده‌های حقوق شاخص در سراسر کشور بوده که با داشتن اعضای هیات علمی توانمند در حل مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی و قضایی جامعه گام‌های مؤثری را برداشته‌اند.

نعمتی خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه‌های دانشگاه، مسئله عفاف و حجاب است که پس از آسیب‌شناسی فرهنگی در ستاد دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه آراستگی دانشگاهی ابلاغ شد و با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در راستای این هدف، این دانشگاه به عنوان دانشگاه پیشرو تأثیر و اشاعه فرهنگ اسلامی در شهرستان شده است.

وی بیان کرد: هدف این واحد دانشگاهی، تلاش برای عدم بیکاری فارغ‌التحصیلان است که در این راستا، هر دانشجو در کنار تحصیل مهارت‌های فراوانی را با هماهنگی فنی حرفه‌ای می‌آموزد که نتیجه این آموزش‌های هدفمند، ارتقای رتبه دانشگاه از ۱۲ هزار و ۸۰۰ به پنج هزار و ۸۰۰ بوده است. 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: اکنون شرایط دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان برای علاقه‌مندان به تحصیلات آکادمیک به لحاظ کیفی بسیار مهیا بوده و برخلاف تصور بخشی از جامعه که فقط افراد با تمکن مالی می‌توانند در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کنند، بیشتر دانشجویان ما دارای شرایط مالی متوسط جامعه هستند و شهریه تحصیلی در این دانشگاه بسیار پایین‌تر از دانشگاه‌های دولتی شبانه بوده و بستر مناسبی را با پرداخت وام‌های با بهره بسیار پایین برای دانشجویان برای ادامه تحصیل تا مقاطع عالی فراهم است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۶ دانشکده فعال دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با حدود سه هزار و ۲۰۰ دانشجو، ۱۰۰ عضو هیئت علمی تمام‌وقت و ۱۳۰ کارمند مشغول ارائه خدمت به جامعه علمی کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha