حوزه فرهنگ با حضور اسماعیلی شاهد ریل گذاری انقلابی خواهد بود

سنندج - ایرنا - نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: محمدمهدی اسماعیلی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توان ریل‌گذاری انقلابی را در حوزه مهم فرهنگ و هنر دارد و می‌تواند رویه‌های ناموفق قبلی را بهبود دهد.

پرویز اوسطی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به برنامه های ارائه شده و نیز سابقه مدیریتی ، اسماعیلی گزینه قابل قبولی است و پیش بینی می شود در مجلس شورای اسلامی با حداکثر آرا سکان این وزارتخانه را به دست بگیرد.

وی ماموریت اصلی وزارات فرهنگ و ارشاد اسلامی را مقابله با جنگ نرم برشمرد و افزود: این مهم متاسفانه در سالهای گذشته با غفلت مواجه بوده و اغلب وزرا نتوانسته اند کارنامه موفقی از خود به جای بگذارند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی به مزیتها و ویژگیهای اسماعیلی اشاره کرد و افزود: وی فردی جوان و پرانرژی است و قدرت اندیشه ورزی بالایی دارد که این قدرت تحلیلگری یکی از مهمترین خصیصه هایی است که باید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشد، و از آنجا که اسماعیلی انقلابی و متعهد و دارای قدرت تجزیه و تحلیل مناسبی است، می تواند با شاختی که نسبت به مسائل جنگ نرم دارد، تحول خوبی را در این حوزه ایجاد کند.

اوسطی به استراتژی و راهبرد خوب اسماعیلی در حوزه فرهنگ و هنر اشاره و اظهار داشت: وی می تواند رویه های ناموفق قبلی را اصلاح و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از حال انفعال و رکود خارج کند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب حوزه فرهنگ و هنر است، یادآور شد: عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و نیز ریل گذاری این حوزه در مسیر اسلامی و انقلاب از مهمترین برنامه هایی است که وزیر آینده باید آن را مدنظر قرار دهد.

وی دیدگاه خود نسبت به برنامه های گزینه پیشنهادی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی را کاملا مثبت اعلام و اضافه کرد: حتما از وی حمایت لازم را خواهیم داشت و کمیسیون کشاورزی مجلس نیز پس از شنیدن برنامه های اسماعیلی نگاه مثبتی نسبت به او دارد و مجمع نمایندگان استان نیز موافق وی هستند.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی متولد ۱۳۵۴ و از طلاب دانش‌آموخته مدرسه عالی شهید مطهری و دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی است.
عضو هیات علمی و مدیر گروه جامعه‌شناسی سیاسی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، مدیرکل ارزیابی برنامه‌های تولیدی سیما و مؤسس قرارگاه رسانه سازمان صدا وسیما، معاون فرهنگی‌ و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، معاون سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی استاندار اصفهان، عضویت در کارگروه تحول فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس دفتر تحقیقات اجتماعی آستان قدس رضوی، مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس قوه قضاییه و معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از سوابق اجرایی اسماعیلی است.

رییس‌جمهوری چهارشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ لیست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را برای اخذ رای اعتماد نمایندگان قوه مقننه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha