آیین‌های عزاداری میبد با شور حسینی و حال و هوای حرم رضوی برگزار شد

یزد- ایرنا- آیین‌های عزاداری میبد در دهه نخست محرم همراه با شور حسینی و حال و هوای حرم رضوی برگزار شد و در پایان هر مراسم مردم مهمان سفره‌های اکرام سالار شهیدان و امام رضا (ع) شدند و نیازمندان هر محله از بذل خدمت و کمک های مومنانه بهرمند شدند.

به گزارش روزجمعه ایرنا در دهه محرم نیز مانند سال‌های گذشته آیین‌های عزاداری در هر کوی و برزن برگزار شد و مردم با حضور در هیات‌ها به زنجیرزنی ، سینه زنی و اجرای تعزیه و برگزاری روضه‌های خانگی با رعایت پروتکل های بهداشتی  پرداختند و محفل‌های سوگواری در عزای سالار شهیدان با حضور خادمان حرم رضوی با پرچم معطر رضوی متبرک شد.

به گزارش‌ روابط عمومی خادمان رضوی میبد در فضای مجازی مراسم اذن عزای محرم حسینی در محله میبدبالا با حضور خادمیاران کانون محلی شهید خامسی اجرا شد و  خادمیاران همراه با سرشبکه تبلیغ دینی خدمت رضوی شهرستان با حضور در هیات مذهبی حسینیه های کرم، کاظمیه و مهدیه میبد همراه با پرچم متبرک رضوی و قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) در جمع عزاداران حسینی حال و هوای مراسم را امام رضایی کردند و بسته‌های نبات متبرک توزیع کردند.

همچنین جعفردهقانی فیروزآبادی یکی از خادمیاران با ارسال تصاویری در فضای مجازی شور و حال این مراسم را به تصویر کشید و یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده در دهه محرم هر شب خادمیاران رضوی کانون‌ های محلی به همراه پرچم متبرک رضوی در یکی از هیات های مذهبی حضور یافتند.

خادمان رضوی در شب اول محرم در کانون شهید بیکی محله ده آباد حضور یافتند و شب های بعد به ترتیب در کانون های شهید خامسی محله میبدبالا، شهید وحیدی محله مهرجرد  و شهیدجعفری نژاد  محله علی آباد در مراسم‌ عزاداری حضور پیدا کردند.

همچنین حضور آنها از شب پنجم در کانون شهید میرطالبی محله رکن آباد و مهرآباد ،شهید رجایی محله محمود آباد و یخدان ، شاه جهان آباد ،شهدای ندوشن، شهید اسماعیل زاده محله حسن آباد، بیده و خانقاه ادامه یافت.

در شب‌های  نهم و دهم به ترتیب با حضور در کانون‌های شهید طباطبایی و شهید علوی محله شهیدیه و بارجین مراسم‌های عزاداری سالار شهیدان به عطر و بوی پرچم رضوی آغشته شد.

همچنین با انجام اقدام خداپسندانه ، به همت بانوان خادمیار رضوی موسسه خیریه لبخند انتظار محله شهیدیه ۵۶ وعده غذای گرم در اختیار ۱۴ خانواده دارای فرزند یتیم و ۹ بسته گوشت گرم به ارزش ۹۰۰ هزار تومان توزیع شد و 

توزیع چهار هزار و ۷۰۰ وعده غذای گرم ، برگزاری روضه خانگی و کمک های نقدی و دیگر امور بخشی از فعالیت های خادم یاران رضوی  است.

همچنین مسعود دهقانی عضو هیات امنای حسینیه چهارده معصوم فیروزآباد ، قدمت ساخت نخل اصلی این محله را بالای ۵۰۰ سال ذکر کرد و گفت: به همت خیران محله ۳۰ هزار وعده نهار روز عاشورا تهیه و توزیع شد.

میبد حدود ۱۷ محله دارد و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha