تلاش نیروی انتظامی سبب افزایش ضریب امنیت در گلستان شد

گلستان- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گلستان با اشاره به افزایش ضریب امنیت در استان گفت: افزایش ضریب و احساس امنیت بدون شک تلاش همه جانبه تمامی همکاران و پرسنل ما در بخش‌های مختلف و پلیس‌های تخصصی بوده است.

سردار "محمدسعید فاضل‌دادگر" روز سه‌شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز گلستان اظهارداشت: اگر مردم نیروی انتظامی را بهتر و بیشتر بشناسند، بدون شک اهمیت خدمت این نهاد اجتماعی_نظامی چند برابر خواهد شد.

وی با بیان این که ۲۰ درصد کل تماس‌های مردم با حاکمیت از طریق پلیس انجام می‌شود، بیان کرد:  علیرغم بالا رفتن ضریب امنیت در استان، اما حوادث‌ صدادار و خبرساز که ناشی از پایین بودن تاب‌آوری  اجتماعی است، استان را خدشه‌دار کرده است.

تلاش نیروی انتظامی سبب افزایش ضریب امنیت در گلستان شد

فاضل‌دادگر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خلاء موجود خبری استان در حوزه اطلاع‌رسانی به ویژه در بخش نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: خلاء اطلاع‌رسانی سبب درست شدن یک شایعه و ایجاد سم خواهد شد و این سم در واقع تولید ناامنی و در نتیجه مختل شدن زندگی افراد در جامعه می شود.

وی ادامه داد: گلستان به لحاظ تنوع قومیت، مذاهب و زبان نسبت به استان‌های دیگر از مولفه‌های خاصی برخوردار است که نظارت بر آن سبب ایجاد امنیت خواهد و امنیت بستر همه فعالیت‌های رشد و توسعه‌ای خواهد بود.

تلاش نیروی انتظامی سبب افزایش ضریب امنیت در گلستان شد

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی با توجه در کنار نهادهای نظامی سپاه، اطلاعات و ارتش و سایر دستگاه‌های امنیتی و نظارتی، جلودار و پرچمدار امنیت در جامعه است.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: خبرهای منفی با بار فزاینده در استان به سرعت در حال انتشار در رسانه های غیررسمی مجازی است که متاسفانه ما و برخی رسانه‌های همسو با ما سکوت می‌کنند یا برخی رسانه‌های داخل استان بر موج انتشار و بازنشر سوار می‌شوند.

فاضل‌دادگر افزود: شاید باز گذاشتن زمین بازی باعث شده تا برخی در تولیدات خود آنطور که دوست دارند، بازی نمایند.

وی با اشاره به این که باید اتاق فکری از کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف از جمله خبری در نیروی انتظامی تشکیل شود، تاکید کرد: محصول این اتاق فکر ایجاد امنیت برای مردم خواهد شد.

تلاش نیروی انتظامی سبب افزایش ضریب امنیت در گلستان شد

وی یادآور شد: رسانه‌ها امروز بیشتر حادثه‌محور، پرونده محور، موضوع محور و سطحی نگر شدند و کسی پیگیر اصول قبل و بعد حوادث و پیگیری پرونده‌ها نیست.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: هر چند نیروی انتظامی تامین کننده نظم و امنیت است، اما ما یک ارگان مطالبه‌گر از دستگاه‌های دیگر که زمینه‌ساز ایجاد جرایم از سوی افراد هستند، هستیم.

تلاش نیروی انتظامی سبب افزایش ضریب امنیت در گلستان شد

فاضل‌دادگر در ادامه خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در امر مطالبه‌گری باید در پُشت نیروی انتظامی قرار گیرند و تنها به امر اطلاع‌رسانی بسنده نکنند و همین مساله باعث شده تا سایر رسانه‌ها و فضای مجازی دست به سیاه‌نمایی و شایعه پراکنی بزنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha