نقطه قوت اوجی فعالیت‌های وی در بخش‌های مختلف حوزه نفت است

تهران-ایرنا- نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی نفت از بدنه وزارت نفت است و نقطه قوت وی در این است که در بخش‌های مختلف حوزه نفت کار کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسین حسین زاده در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی نفت گفت: وزارت نفت یکی از بنگاه‌های اقتصادی کشور است. وزارت نفت تنها نفت نیست و به نوعی وزارت اقتصاد و اشتغال، حتی فرهنگ هم محسوب می‌شود.بنابراین باید این قرارگاه به شخصی توانمند، متخصص، جهادی و انقلابی سپرده شود.

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۹ سال در شرایط سخت عملیاتی در حوزه نفت کار کردم و اوجی را می شناسم.مدیر من بوده و  کار را از دانشکده نفت شروع کرده و بعد از فارغ التحصیلی کارآموزی کرده، یعنی کار را از کارگری آغاز کرد. به پاکدستی، امین بودن و داشتن روحیه انقلابی اوجی شهادت می دهم و ایمان دارم. اوجی از بدنه صنعت نفت بوده و می‌تواند در این حوزه موفق باشد.

وی با بیان اینکه وزارت نفت به نوعی وزارت فرادولت‌ها است، گفت: بحث اقتصاد بدون نفت به معنای تعطیل کردن بخش نفت نیست. با استفاده از ظرفیت فروش نفت، گاز، پتروشیمی و فراورده‌های آن می‌توان اقدامات موثری در حوزه اقتصاد کرد.

حسین زاده با بیان اینکه وزارت نفت به وزیری استراتژیک‌محور با فکر توسعه ای نیاز دارد، افزود: وزارت نفت از افرادی پاکدست و متخصص در حوزه های مختلف تشکیل شده که قطعا به اوجی کمک می‌کنند. وزیر نفت وزیر اول اقتصاد کشور ما است و اوجی می تواند با پاکدستی و مظلومیت اش بهترین رأی را از مجلس بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تأمین گاز در زمستان را از چالشهای اصلی وزارت نفت عنوان کرد و گفت: نقطه قوت اوجی این است که در بخش‌های مختلف حوزه نفت کار کرده و می‌تواند این چالش ها را رفع کند.

نماینده مردم لارستان در مجلس گفت: اوجی دومین وزیر نفت بعد از انقلاب است که در حوزه نفت و گاز متخصص بوده و با حضور ایشان در واقع چالش اصلی ما یعنی نداشتن متخصص در این وزارتخانه به نوعی رفع می شود.نمایندگان مطمئن باشند که با حضور اوجی توجه مناطق محروم و کم برخوردار حل خواهد شد.

حسین زاده گفت: اوجی قراردادهای گازی با عراق، پاکستان و ترکمنستان را منعقد کرد و ایده تهاتر کالا را مطرح کرد و سپس تحریم شد. این ها همه نشان از انقلابی بودن و کارآمدی اوجی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به حمایت بدنه وزارت نفت از وزیر پیشنهادی اظهار کرد: کسی که سکان‌دار وزارت نفت می‌شود، می‌تواند با تصمیم سازنده نقش بسزایی در توسعه و آبادانی کشور داشته باشد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha