بازنشستگان خراسان شمالی ماهانه بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال حقوق می‌گیرند

بجنورد- ایرنا- مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: ماهانه به ۱۲ هزار و ۳۷۴ بازنشسته عضو این صندوق پس از اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال پرداخت می شود.

رضا فیضی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به طور متوسط هر بازنشسته این استان ۷۲ میلیون ریال حقوق دریافت می کند در حالی که پارسال در همین مدت ۳۴ میلیون ریال حقوق می گرفتند.

وی افزود: قبل از اجرای قانون همسان سازی صندوق بازنشستگان استان ماهانه ۳۴۰ میلیارد ریال به اعضای زیر پوشش صندوق حقوق پرداخت می کرد.

فیضی نژاد با بیان اینکه ۶۷ درصد اعضای این صندوق مرد و ۳۳ درصد زن هستند، افزود: با وجود اینکه متوسط حقوق پرداختی بازنشستگان افزایش یافته است اما با این وجود مشکلات اقتصادی زیادی سر راه بازنشستگان وجود دارد که بعضا با ارایه تسهیلات قرض الحسنه به این قشر در رفع مشکلات موردی کمک می کنیم.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: اجرای طرح «امید رفاه» به صورت پایلوت برای بازنشستگان استان انجام می شود که در این راستا و با همکاری بانک رفاه تسهیلات یک میلیارد ریالی به بازنشسته این صندوق پرداخت می‌شود.

فیضی نژاد اظهار داشت: در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی و  ارتقای  امور رفاهی و معیشت بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، طرح امید رفاه برای اعضای صندوق در این استان اجرایی کرد.

وی افزود: ارائه تسهیلات به بازنشستگان نیاز به ضامن ندارد و صندوق از محل کسر حقوق، ضمانت وام را بر عهده می گیرد.

فیضی نژاد اظهار داشت: علاوه بر این، هر ماه به تعدادی از بازنشستگان که تراکنش های بانکی آنان از طریق بانک رفاه صورت پذیرد هدایای نقدی و غیر نقدی  پرداخت می شود.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی با بیان اینکه علت بیشتر مراجعه کنندگان به این صندوق درخواست وام است افزود: تلاش خواهیم کرد تا با ارائه وام های قرض الحسنه و کم بهره بخشی از نیاز بازنشستگان را تامین کنیم.

وی گفت: بازنشستگان این استان از طرح های خرید کالا، کمک ازدواج برای فرزندان بازنشستگان و سایر برخوردار خواهند شد.

فیضی نژاد با بیان اینکه اعضای صندوق شامل فرهنگیان و ۵۴ دستگاه، نهاد و سازمان است اظهار داشت: از مجموع کل اعضای صندوق بازنشستگان استان حدود ۱۰ هزار نفر بازنشتسه فرهنگی و مابقی مربوط به سایر دستگاه ها است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha