برای کنترل کرونا در آمریکا، ۹۰ درصد جامعه باید واکسن بزنند

تهران- ایرنا- شبکه خبری "سی.ان.بی.سی" با اشاره به افزایش دوباره موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا به دلیل گسترش سویه دلتا و بالارفتن آستانه ایمنی گله ای نوشت: برای مصونیت کامل آمریکا در برابر ویروس کرونا ۸۵ تا ۹۰ درصد جامعه باید واکسینه شوند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای این شبکه خبری آمریکایی، یک پزشک متخصص آمریکایی هشدار داد که گسترش سریع سویه دلتا آستانه ایمنی گله ای را در آمریکا بالا برده است.

«پیتر هوتز» پزشک متخصص و یکی از مدیران مرکز توسعه واکسن بیمارستان کودکان تگزاس با اشاره به گسترش جهانی سویه دلتا در گفت و گو با "سی.ان.بی.سی" هشدار داد: «ما در حال حاضر با ویروسی بسیار مسری روبرو هستیم و از این رو برای رسیدن به ایمنی کامل جامعه در برابر کووید-۱۹ باید دستکم ۸۵ درصد و یا آنگونه که «آنتونی فائوچی» (رئیس موسس آلرژی و بیماری های عفونی و عضو کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید) گفت ۹۰ درصد جامعه واکسینه شوند».

وی توضیح داد: «منظور از واکسیناسیون ۸۵ تا ۹۰ درصد جامعه به معنای واکسیناسیون بزرگسالان به تنهایی نیست. بلکه باید  ۸۵ تا ۹۰ درصد کشور یعنی تمامی بزرگسالان و نوجوانان واکسینه شوند».  

فائوچی پیش از اظهارات این پزشک متخصص پیش بینی کرده بود که در صورت واکسیناسیون "اکثریت قریب به اتفاق افرادی که واکسینه نشده اند" تا بهار ۲۰۲۲ کشور می تواند تا حدودی بر کووید-۱۹ کنترل داشته باشد.

براساس گزارش ها در حال حاضر مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا به اندازه ماه مارس (اسفند) بوده و به بیش از ۱۰۰۰ نفر در روز رسیده است.

مقامات آمریکایی معتقد هستند واکسیناسیون بهترین ابزار برای مبارزه با افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، تا روز یکشنبه، حدود ۵۱ درصد از کل جمعیت ایالات متحده به طور کامل علیه کووید-۱۹ واکسینه شده اند.

هوتز در بخش دیگری از مصاحبه خود با "سی.ان.بی.سی" افزود: «آمریکا باید دوباره مقررات مربوط به ویروس کرونا را تنظیم کند و این امر می تواند شامل نیاز به استفاده از ماسک در خارج از منزل باشد».

گزارش ها حاکی از آن است که «کیت براون» فرماندار ایالت اورگان دیروز سه شنبه دستور استفاده از ماسک را در فضای باز در سراسر ایالت امضا کرد که بر اساس آن افراد صرفنظر از اینکه واکسن زده باشند یا خیر، ملزم به استفاده از ماسک در محیط بیرون هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha