تاکید وزیر ایالتی در پاکستان بر افزایش تبادل هیات‌های تجاری با ایران

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر مسکن و برنامه‌ریزی شهری در ایالت سِند پاکستان با دعوت از شرکت‌های ایرانی برای سرمایه‌گذاری در این ایالت بر لزوم افزایش تبادل هیات‌های تجاری و فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «سید ناصر حسین شاه» روز پنجشنبه در دیدار «حسن نوریان» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر "کراچی" مرکز ایالت سِند، سطح همکاری‌های دوجانبه، تبادل هیات‌های تجاری، بازرگانی و فرهنگی میان استان‌های دو کشور را مورد بررسی قرار داد.

وی اظهار داشت: ایران بهترین کشور همسایه پاکستان است و هر دو کشور از مشترکات قوی تاریخی، فرهنگی و مذهبی برخوردار هستند.

عضو ارشد حزب مردم به عنوان حزب حاکم در ایالت سِند پاکستان تاکید کرد: ما اهمیت بالایی به روابط خود با جمهوری اسلامی ایران قائل هستیم و آماده جذب سرمایه گذاری شرکت‌های ایرانی در بخش‌های مختلف این ایالت می‌باشیم.

وی افزود: دولت ایالتی از هیچ تلاشی برای افزایش تبادل هیات‌های تجاری، بازرگانی و فرهنگی میان دوکشور فروگذار نمی‌کند.

سرکنسول ایران در کراچی نیز با تاکید بر اهمیت مشترکات دو کشور همسایه که عامل اصلی پیوند ناگسستنی روابط دوجانبه است، گفت: فرصت‌های خوبی برای استفاده از تجربیات یکدیگر در بخش‌های مختلف وجود دارد که باید از آن بهره‌برداری کرد.

حسن نوریان در این نشست از وزیر مسکن و برنامه ریزی شهری دولت ایالت سِند پاکستان برای سفر به ایران دعوت کرد که با استقبال طرف پاکستانی همراه بود و توافق شد تا این سفر با پایداری وضعیت کرونا انجام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha