۴۹۱میلیارد ریال طرح هفته دولت شرکت گاز سمنان آغاز و افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: ۹ طرح قابل افتتاح و آغاز عملیات در سطح استان به ارزش ۴۹۱ میلیارد ریال در هفته دولت امسال افتتاح یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.

علیرضا اعوانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: طرح گازرسانی به خوشه چهارم سمنان به منظور ارائه خدمات به پنج مرغداری با ۳۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

وی سال آغاز عملیات فوق را ۱۳۹۸ عنوان کرد و ادامه داد: این طرح با ۳۳ هزار و ۴۴۶ متر شبکه، ۹۰۶ متر خط تغذیه، هفت مورد علمک و یک ایستگاه هزار tbs بهره‌برداری می‌شود.

اعوانی به افتتاح طرح گازرسانی به دامداران کلاته خیج شاهرود اشاره و اضافه کرد: به منظور این طرح پنج هزار و ۳۹۲ متر شبکه و ۲۵ مورد علمک اجرا و ۲۱ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: گازرسانی به ۱۳ واحد صنعتی محور سمنان-سرخه با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال دیگر طرح قابل افتتاح است که به این منظور ۲۱ هزار و ۷۰۸ متر شبکه، ۱۲ مورد علمک و یک ایستگاه ۴۰۰tbs ایجاد شده است.

اعوانی به افتتاح طرح گازرسانی به پنج واحد صنعتی محور افتر- سرخه اشاره کرد و افزود: در این طرح، ۳۰ هزار و ۱۸ متر شبکه، پنج هزار و ۳۶۴ متر خط تغذیه، ۲ مورد علمک و ۲ ایستگاه ۲۵۰۰tbs با اعتبار ۵۱ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: اجرای چهار هزار و ۱۶۸ متر شبکه به منظور بهره‌برداری از طرح گازرسانی به شهرک تازه احداث شده روستای حسین آباد کالپوش با ۲۴ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح‌های شرکت گاز استان سمنان در هفته دولت امسال است.

اعوانی خاطرنشان کرد: گازرسانی به ۲ واحد صنعتی بیارجمند و ۱۱ واحد صنعتی میامی با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال و گازرسانی به هشت واحد مرغداری دامغان با اعتبار ۴۹ میلیارد ریال از دیگر طرح‌های امسال است.

وی از آغاز به کار عملیات اجرایی ۲ طرح در سطح استان خبر داد و بیان کرد: انجام طرح گازرسانی به مرغداری‌های محور لاسجرد تا عبدالله آباد با ۱۶۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و گازرسانی به مرغداری‌های محور روستایی ایج و جوین از توابع شهرستان سرخه با ۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از طرح‌های کلنگ زنی در این هفته است.

به گزارش ایرنا، با وجود پراکندگی استان سمنان، ضریب نفوذ گاز در استان مطلوب است و ۳۰۱ روستای استان سمنان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و تلاش می شود تا در ۲ سال آینده تمام روستاهای واجد شرایط استان از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

۱۰۰هزار مشترک گاز در مناطق شهری استان مربوط به بخش خانگی است و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز برخورد دار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha