گوترش با وزیرخارجه پاکستان درباره اوضاع افغانستان گفت‌وگو کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - دبیرکل سازمان ملل در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه پاکستان آخرین تحولات افغانستان و روند خروج مسوولان و کارمندان نهادهای بین المللی مستقر در این کشور را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع رسمی پاکستان، «آنتونیو گوترش» جمعه شب در تماس تلفنی با «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان درباره تحولات منطقه‌ای، اوضاع افغانستان و همکاری اسلام‌آباد برای تسهیل خروج نیروهای وابسته به سازمان‌های از جمله نهادهای تحت مدیریت سازمان ملل تبادل نظر انجام داد.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز با صدور بیانیه‌ای به نقل از اظهارات قریشی اعلام کرد که  وزیر خارجه پاکستان تاکید کرداسلام آباد به نقش سازنده خود برای حمایت از تلاش ها در جهت ترویج صلح و ثبات در افغانستان ادامه می دهد.

وی با قدردانی از مشارکت سازمان ملل متحد در رسیدگی به وضعیت بشردوستانه در افغانستان خاطرنشان کرد: تداوم همکاری جامعه بین الملل با افغانستان از جمله حمایت از نیازهای اجتماعی-اقتصادی و کمک‌های بشردوستانه به مردم این کشور اجتناب ناپذیر است.

گوترش از نقش پاکستان در تسهیل فعالیت ماموریت های بشردوستانه نهادهای سازمان ملل متحد در افغانستان قدردانی کرد. وی بر حمایت مستمر اسلام‌آباد در این زمینه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان افزود: این کشور از تمامی ظرفیت‌های خود برای کمک به اقدامات سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی در افغانستان استفاده می‌کند.

وزیر امور خارجه پاکستان ساعاتی پیش نیز در گفت‌وگوی تلفنی با «دومنیک راب» همتای انگلیسی خود، درباره افغانستان و تلاش‌ها برای کمک به برقراری صلح و ثبات در این کشور رایزنی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha