یک روان‌پزشک: سهل‌انگاری‌ کرونایی شهروندان، عواقبت جبران ناپذیری دارد

یزد- ایرنا- یک روان‌پزشک و عضو هیات مدیره انجمن روان‌پزشکان استان یزد تاکید کرد: مخاطرات ناشی از سهل‌انگاری کرونایی و کم توجهی شهروندان به موازین بهداشتی را می‌توان با فرهنگ سازی و بیان شفاف عواقب این گونه رفتارها، کاهش داد.

دکتر امیررضا چمنی روز یکشنبه به ایرنا گفت:ساده انگاری کرونا می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای هر کدام از ما و بستگانمان ایجاد کند و با این خطر مهلک قرن نباید سهل انگارانه برخورد کنیم، کرونا ویروس هولناکی است که می تواند جان عزیزان ما را در معرض خطر قرار دهد، لذا عمق آسیب های ناشی از ابتلاء به این ویروس باید در جامعه نهادینه شود، تا میزان خودمراقبتی افزایش یابد.

این متخصص اعصاب و روان یادآور شد: در اعلام خطر بیماری کووید 19 باید ملاحظات لازم نیز  انجام شود تا استرس و تشویش برای شهروندان ایجاد نشود و آرامش روانی جامعه آسیب نبیند .

چمنی یادآور شد: بیان اخبار منفی و بد، برای آن دسته از شهروندانی که مضطرب هستند باید با احتیاط انجام شود ، زیرا موجب تشدید بیماری های روحی مثل وسواس و افسردگی خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید در پخش اخبار منفی، هر دو وجه را در نظر داشت تا نه موجب ساده انگاری در مورد کرونا گردد و نه باعث ایجاد نگرانی حاد در میان مردم شود، اضافه کرد: هم باید هشدار دهیم و هم پیام آرامش به جامعه تزریق نماییم.
از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون بیش از 2 هزار شهروند یزدی جان خود را بر اثر ابتلاء به این ویروس از دست داده اند، استان یزد در کنترل پیک پنجم، عملکرد بهتری نسبت به سایر استان های داشته و تعدادی از شهرستان های این استان از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر رنگ داده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha