وضعیت مالی حرفه داروسازی در خراسان رضوی مساعد نیست

مشهد- ایرنا- دبیر انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: وضعیت فعالیت حرفه‌ای داروسازان این استان مانند دیگر نقاط کشور از نظر اشتغالزایی و درآمد چندان مساعد نیست.

دکتر محمدرضا افخمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت اشتغال‌زایی رشته داروسازی روز به روز آشفته تر می شود و این در حالی است که هر ساله بر تعداد جذب دانشجویان داروسازی هم افزوده می شود.

وی ادامه داد: اگر روند جذب دانشجو در رشته داروسازی دانشگاههای کشور به همین روال پیش رود بازار آینده حرفه‌ای داروسازی در ایران چندان روشن تصور نمی‌شود. 

دبیر انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: تبعات افزایش بی رویه پذیرش دانشجوی داروسازی در دانشگاهها به وزارت بهداشت اعلام شده است و بر کاهش تعداد دانشکده های داروسازی و محدودسازی جذب دانشجو تاکید شده است.
افخمی افزود: از سوی دیگر ترویج داروخانه داری کاری اشتباه است اما اکنون سیاست ها به سمتی پیش می رود که بیشتر داروسازان تمایل دارند که داروخانه داشته باشند در حالی این امر موجب می شود اشتغالزایی در این رشته تنها محدود به داروخانه‌ها شود.
وی ادامه داد: درحالی‌ که ما صنعت، کارخانه ها و شرکت های توزیع دارویی مختلفی داریم که داروسازان می توانند جذب آنجا شوند همچنین بیمارستانها هم می‌توانند بنابر تعاریف استاندارهای جهانی، جذب داروساز داشته باشند تا در آنجا شاغل شوند در حالی که هیچ کدام از این‌ موارد هم‌اینک اجرا نمی‌شوند و اگر این روال تداوم یابد آینده داروسازی در این استان چندان روشن نخواهد بود. 

افزون بر هزار داروساز حرفه‌ای در استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی فعالیت دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha