تمایل برخی دولت‌ها به ایجاد آزمایشگاه پیش‌بالینی ایرانی در کشور خود

تهران- ایرنا- رییس آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به تمایل برخی از دولت‌ها به راه‌اندازی آزمایشگاه پیش بالینی ایران در کشورشان، گفت: سوریه، فیلیپین و اندونزی از جمله کشورهایی هستند که تمایل به این کار دارند.

دکتر محمدرضا آی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: مسوولان کشور فیلیپین در حال خرید تجهیزات برای ساخت این مجموعه در کشورشان هستند تا در شهر مانیل آزمایشگاه پیش بالینی ایجاد کنند.

وی درباره راه‌اندازی آزمایشگاه پیش بالینی ایرانی در دیگر کشورها افزود: در حال گفتگو و مذاکره با مسئولان کشورهای سوریه و اندونزی در مورد این موضوع هستیم و امید است هر چه سریع‌تر به نتیجه برسیم.

آی با تاکید بر اینکه از همکاری‌های بین المللی در این زمینه استقبال می‌کنیم، گفت: همه تجهیزات آزمایشگاه پیش بالینی، ساخت محققان ایرانی است و نیاز محققان را برطرف می‌کند.

وی در خصوص برگزاری وبینارهای هفتگی با حضور محققان دانشگاه‌های معتبر دنیا در این مجموعه اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد ارتباط مناسبی با محققان صاحب‌نام دنیا برقرار شده است.

آی گفت: همچنین از نظر تبادل دانش و دستاوردهای نوین و به‌روز علمی، ارتباطات خوبی با محققان بین‌المللی برقرار شده است.

وی همچنین از بازدید اخیر مسئولان حوزه بهداشت و پزشکی برخی از کشورها مانند اندونزی از مجموعه آزمایشگاه پیش بالینی خبر داد.

آی در پاسخ به این سؤال که آیا دانشجویان بین‌المللی نیز از این آزمایشگاه استفاده می‌کنند، گفت: دانشجویان عراقی و بین‌الملل دانشگاه‌های ایرانی از این مجموعه بهره می‌برند و از حضور دانشجویان خارجی در این آزمایشگاه استقبال می‌ شود.

آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سال ۹۶ راه اندازی شد و تاکنون در حال ارایه خدمت به محققان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha