بهره برداری از ۲۸۷ پروژه همزمان با هفته دولت در استان همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت که بهره برداری از ۲۸۷ طرح و پروژه بزرگ اقتصادی، عمرانی، خدماتی ، بهداشتی و آموزشی همزمان با هفته دولت در این استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، "سیدسعید شاهرخی" روز یکشنبه در نشست خبری گرامیداشت هفته دولت، افزود: برای اجرا و بهره برداری از این تعداد طرح و پروژه در مجموع اعتباری بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 وی اظهار داشت: این طرح ها عموما در قالب پروژه های زیرساختی و زیربنایی در بخش های بهداشت و درمان، اقتصادی، کشاورزی، تولیدی و خدماتی اجرا شدند.

استاندار همدان با اشاره تدوین برنامه راهبردی سه ساله توسعه استان، گفت: به منظور تداوم فعالیت ها و خدمات موثر در راستای خدمت به مردم، برش ۱۰۰ روزه ای از این برنامه برای تابستان(پس از انتخابات) تهیه و برای اجرا به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است.

 وی همچنین راه اندازی مرکز جامع سرطان غرب کشور در همدان را از جمله اقدامات موثر انجام شده در تقویت حوزه به اشت و درمان استان ذکر کرد.

شاهرخی با بیان اینکه، بیش از ۳۵۰ مرکز جامع خدمات بهداشتی روستایی در استان همدان احداث شده‌ است، گفت: اقدامات احرا شده در حوزه زیرساخت های بهداشت و درمان استان طی چند سال اخیر به نحوی است که نیازهای استان دراین حوزه تا ۳۰سال آینده تامین شده است.

استاندار همدان گفت: بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی فرشچیان، ۸۴ تختخوابی بهار، ۱۲۸ تختخوابی قائم اسدآباد، ۵۰ تخت بخش سوختگی بیمارستان بعثت همدان، ۸۵ تختخوابی نهاوند، بیمارستان بزرگ و مجهز سردار سلیمانی تویسرکان را از جمله اقدامات مهم و قابل توجه انجام شده برای تامین و توسعه زیرساخت های بخش بهداشت و درمان استان است.

به گفته وی، همچنین پروژه بیمارستان اکباتان، بیمارستان رزن، مرکز درمانی تخصصی فاطمیه همدان و ۲۹۰ تختخوابی ملایر نیز از دیگر طرح های در دست اجرای حوزه بهداشت و درمان استان همدان است.

وی تصریح کرد: اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان هزار تختخوابی همدان نیز انجام و ردیف اعتبار ملی بودجه نیز برای این پروژه گرفته شده و طرح آماده کلنگ زنی است. 

استاندار همدان افزود: این اقدامات استان را به قطب پزشکی غرب کشور تبدیل کرده است.

وی، ساخت و تحویل ۳ هزار واحد مسکونی محرومان در استان همدان را از دیگر اقدامات مهم انجام شده در سال های اخیر ذکر کرد

به گفته وی، بهره برداری از ۵۶۰ واحد مسکن مهر نیز به زودی در استان انجام و تحویل متقاضیان خواهد شد.

استاتدار همدان در ادامه به نقش مهم رسانه‌ها به عنوان پلی بین دولت و ملت و همچنین هموارسازی مسیر توسعه استان اشاره کرد و افزود: رسانه‌های استان همدان همواره با صداقت و حُسن نیت در اصلاح امور، نقشی موثر و جریان‌ ساز دارند..  

شاهرخی گفت: همراهی اصحاب رسانه در جلب افکار عمومی برای کسب موفقیت‌های استان همدان بسیار چشمگیر و قابل توجه است. 

 استاندار همدان افزود: برهمین اساس با تدوین سند جامع اطلاع رسانی استان ضمن تاکید بر توجه به این حوزه مهم و اساسی، زمینه ارتباط مستمر، دقیق و اثرگذار مدیران با رسانه ها برای  پیشبرد امور و اطلاع رسانی شفاف به مردم را فراهم کردیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha