۲ طرح صنایع معدنی در شهرستان طبس به بهره‌برداری رسید

بیرجند - ایرنا - همزمان با ششمین روز هفته دولت ۲ طرح صنایع معدنی با مجموع سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد تومان در شهرستان طبس به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس روز یکشنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها که با حضور سرپرست فرمانداری ویژه طبس برگزار شد، گفت: کارخانه کنسانتره سنگ آهن با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن و سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد تومان امروز افتتاح شد.

محمود زارع‌نیا افزود: با افتتاح این طرح برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و  ۳۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

مدیر صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: همچنین واحد فرآوری زغال‌سنگ شرکت فروآلیاژ تام با ۲ خط دانه‌بندی و خط تولید کنسانتره با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار داشت: این واحد صنایع معدنی با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال افتتاح شد که برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد کرد.

زارع‌نیا افزود: شرکت فروآلیاژ تام، طرح‌های توسعه‌ای و دانش بنیان دیگری در زمینه فرآوری زغال سنگ در دست اقدام دارد.

حدود ۷۶ درصد ذخایر زغالی کشور در شهرستان طبس قرار دارد و بزرگترین حوضه زغال‌سنگ کک‌شو ایران در این منطقه است.

حوضه زغال‌دار طبس با وسعتی بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مربع و ذخیره اکتشافی ۲.۷۵ میلیارد تن زغال‌سنگ کک‌شو و حرارتی، غنی‌ترین و بزرگترین ناحیه زغالی ایران محسوب می‌شود.

همچنین در ششمین روز هفته دولت عملیات اجرایی گازرسانی به پنج پروژه طرح اقدام مسکن ملی در شهرستان طبس با اعتبار بیش از ۹۲ میلیارد ریال آغاز شد.

با اجرای این پروژه گازرسانی، هزار و ۹۵۷ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

افتتاح همزمان ٩٢ پروژه توزیع برق در طبس با اعتبار و سرمایه‌گذاری بالغ بر ١٧٩ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های افتتاحی ششمین روز هفته دولت در این شهرستان بود.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha