مجوز افزایش قانونی و پایدار فوق‌العاده ویژه فرهنگیان پیگیری می‌شود

تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با تاکیدبراینکه پرداخت فوق العاده ویژه فرهنگیان نیازمند أخذ مجوز از دولت و سازمان برنامه و بودجه است، گفت: احکام صادره تغییر نکرده و آموزش و پرورش به دنبال مجوز  افزایش قانونی و پایدار فوق‌العاده ویژه فرهنگیان است.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن در خصوص موضوع افزایش فوق العاده شغل، با تأکید بر تلاش آموزش و پرورش بر استفاده حداکثری از قانون خدمات کشوری، افزود: احکام جدید افزایش ۲۱تا ۲۷ درصدی فوق العاده ویژه حقوق فرهنگیان با پیگیری های انجام شده و بر اساس نامه رییس وقت سازمان برنامه و بودجه، صادر شد.

وی ادامه داد: بر اساس مجوز سازمان برنامه و بودجه اجرای این احکام از اول سال ۱۴۰۰ است، اما برای اجرای این احکام نیازمند تأمین بودجه ای به میزان ۳۵۰ میلیارد تومان در هر ماه هستیم و این بودجه تاکنون تأمین نشده است.

الهیار ترکمن تصریح کرد: تأمین این بودجه علاوه بر مجوز سازمان برنامه و بودجه، نیازمند مجوز دولت است، بنابراین پیگیر این موضوع هستیم و رایزنی هایی را در این خصوص انجام داده ایم.

وی افزود: فرهنگیان توجه داشته باشند احکام صادره تغییر نکرده و به دنبال مجوز  افزایش قانونی و پایدار فوق العاده ویژه فرهنگیان خواهیم بود.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش قصد ندارد مواردی را اجرایی کند که پس از چند ماه دچار مشکل شود، چنانکه که در سال های اخیر با چنین مشکلی مواجه شدیم. بنابراین این وزارتخانه احکامی که در چارچوب قانونی و پایدار نباشد اجرایی نمی کند تا در ادامه مجبور به حذف آن شود.

وی گفت: در رایزنی هایی که انجام دادیم اجرای احکام صادره جدید از اول سال جاری را پیگیری می کنیم و همه تلاش خود را به کار می گیریم تا پرداخت های ناشی از احکام جدید را به حقوق شهریور برسانیم.

الهیار ترکمن اظهار داشت: قرار بود بر اساس بند ۱۲، مجوز سازمان برنامه و بودجه مصوب سال ۱۳۹۳ این احکام صادر و پرداخت شود، اما براساس تفسیر حقوقدانان، پرداخت احکام جدید مربوط به فوق العاده ویژه، نیازمند مجوز جدید از دولت و سازمان برنامه و بودجه است تا در ادامه این پرداخت ها با مشکل مواجه نشود. لذا تلاش داریم این افزایش حقوق در چارچوب قانون و به صورت پایدار اتفاق افتد.

وی گفت: قصد ما حذف فوق العاده ویژه، نیست و پیگیر تأمین اعتبار هستیم و پرداخت آن جزو فعالیت ها و پیگیری های آموزش و پرورش است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش ادامه داد: تمام تلاش خود را برای پرداخت در شهریورماه خواهیم کرد و این اطمینان را به فرهنگیان می دهیم که هیچ نهادی در این زمینه رأی مخالف نداده است، ولی باید مجوز قانونی پرداخت صادر شود.

پرداخت پاداش بازنشستگی پس از تأمین اعتبار

الهیار ترکمن در خصوص پرداخت پاداش بازنشستگی گفت: علت تأخیر در پرداخت پاداش بازنشستگی برخی همکاران، این است که  برای پرداخت پاداش سال ۹۹ حدود پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که سازمان برنامه هم به خزانه کشور اعلام کرده و ما هم تمام مستندات و مشخصات اعضای مشمول را به صورت کامل به خزانه کل کشور ارسال کردیم. در حال حاضر فقط مشکل نقدینگی مطرح است که پس از تأمین به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد.

وی گفت: تأکید آموزش و پرورش پرداخت یک جا و نقد است و این تأخیر خارج از کنترل است؛ زیرا از آبان ۹۹ تمامی مراحل کار برای پرداخت حقوق بازنشستگان انجام شده و به محض تأمین اعتبار در اختیار بازنشستگان قرار خواهد گرفت.

استخدام مشمولان قانون تعیین وضعیت، با گذراندن دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در رابطه با کسانی که مشمول قانون تعیین وضعیت هستند، گفت: به این افراد توصیه می کنم به قانون مراجعه کنند. قانون به صورت صریح جذب آنها را ممنوع نکرده و این افراد می توانند با حضور و آموزش در دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره های مربوطه بعد از یک سال در آموزش و پرورش استخدام شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha