استاندار: همدان به قطب پزشکی غرب کشور تبدیل می شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت که با احداث و بهره برداری از بیمارستان هزار تختخوابی شهر همدان، این استان به مرکز و قطب پزشکی منطقه غرب کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، «سیدسعید شاهرخی» روز دوشنبه در آیین ویژه بزرگداشت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی در محوطه ساختمان استانداری همدان برگزار شد، افزود: اقدامات بسیار بزرگ و قابل توجهی طی هشت سال گذشته در حوزه و بهداشت و درمان این استان انجام شده که علاوه بر بهبود شرایط، تامین زیرساخت ها و تجهیزات، زمینه مناسب برای ارائه خدمات مطلوب و به روز را برای مردم منطقه غرب کشور فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ تخت جدید به ظرفیت مراکز درمانی و بیمارستانی استان همدان اضافه شده است، اظهار داشت: ایجاد بیش از هزار و ۸۰۰ تخت جدید بیمارستانی نیز در حال انجام است که به مرور و طی روزها و ماه‌های آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

استاندار همدان همچنین راه اندازی مرکز جامع سرطان غرب کشور در همدان را از جمله اقدامات موثر انجام شده در تقویت حوزه بهداشت و درمان استان ذکر کرد و با اشاره به احداث بیش از ۳۵۰ مرکز جامع خدمات بهداشتی در مناطق روستایی، افزود: اقدامات اجرا شده در حوزه زیرساخت های بهداشت و درمان استان طی چند سال اخیر به نحوی است که نیازهای استان دراین حوزه تا ۳۰سال آینده تامین شده است.

شاهرخی گفت: بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی فرشچیان، ۸۴ تختخوابی بهار، ۱۲۸ تختخوابی قائم اسدآباد، ۵۰ تخت بخش سوختگی بیمارستان بعثت همدان، ۸۵ تختخوابی نهاوند، بیمارستان بزرگ و مجهز سردار سلیمانی تویسرکان را از جمله اقدامات مهم و قابل توجه انجام شده برای تامین و توسعه زیرساخت های بخش بهداشت و درمان استان است.

به گفته وی، همچنین پروژه بیمارستان اکباتان، بیمارستان رزن، مرکز درمانی تخصصی فاطمیه همدان و ۲۹۰ تختخوابی ملایر نیز از دیگر طرح های در دست اجرای حوزه بهداشت و درمان استان همدان است.

وی تصریح کرد: اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان هزار تختخوابی همدان نیز انجام و ردیف اعتبار ملی بودجه نیز برای این پروژه گرفته شده و طرح آماده کلنگ زنی است. 

استاندار همدان افزود: این اقدامات استان را به قطب پزشکی غرب کشور تبدیل کرده است.

وی با اشاره به خدمات گسترده دولت طی هشت سال گذشته در این استان، ساخت و بهره برداری از سه سد «شنجور، سرابی و نعمت‌آباد» و سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی در حوزه زیرساخت‌ها به خصوص صنعت برق را از جمله اقدامات قابل توجه انجام شده برای رشد و توسعه دیار هگمتانه ذکر کرد.

وی اضافه کرد: سدهای خرم رود و گرین که در مجموع حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارند نیز در دست ساخت هستند و از سوی دیگر بعد از ۱۸ سال و با حمایت‌های و تلاش‌های جدی دولت، مدیران اجرایی و نمایندگان، پتروشیمی هگمتانه که محصولات مرغوب و ارزآوری نیز دارد به سرانجام رسید.

به گفته شاهرخی، در همین ارتباط بهره برداری از ۲۸۷ پروژه در حوزه‌های مختلف با ارزش بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طی هفته دولت نتیجه برنامه ریزی و کار و تلاش جهادی و شبانه روزی مدیران اجرایی استان همدان با همراهی و همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلام است.

وی با بیان اینکه ۳۳ هزار واحد مسکونی محرومین در سال های اخیر با مشارکت مردم در استان همدان احداث شده است، گفت:  ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار طی هشت سال گذشته در راستای رشد و توسعه استان برای اجرای طرح های عمرانی زیربنایی هزینه و سرمایه گذاری شده است.

استاندار همدان در ادامه به سرمایه گذاری ۴۴ هزار میلیارد تومانی در حوزه فرآوری معدن و فرآوری سنگ‌ها در استان اشاره کرد و گفت: با تدوین سند راهبردی بخش کشاورزی و اولویت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، سالانه ۷۰ هکتار گلخانه در مناطق مختلف استان ایجاد می شود.

شاهرخی افزود: در حال حاضر براساس برنامه زمان بندی شده سه ساله، تا پایان امسال ۲۱۰ هکتار گلخانه به سطح زیرکشت گلخانه‌های استان همدان اضافه می شود.

نماینده عالی دولت در استان همدان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، گفت: آنچه که موجب ماندگاری دولت شهیدان رجایی باهنر شده، اخلاص در عمل، مردم‌داری و خدمت بی‌منت به مردم است. 

شاهرخی افزود: مسئولیت و مناصب دولتی فرصت و موهبتی است که خداوند در اختیار برخی افراد برای برای خدمت به مردم قرار می دهد که امیدواریم از این فرصت به خوبی برای انجام وظیفه و رسالتی که برعهده داریم، استفاده کنیم تا در پیشگاه خداوند و ملت روسفید باشیم.

وی با اشاره به تلاش گسترده دشمنان برای ایجاد یاس و ناامیدی در سطح جامعه و کمرنگ جلوه دادن خدمات و دستاوردهای ارزشمند نظام و دولت اسلامی، تصریح کرد: هدف اصلی دشمنان از این سیاه نمایی و تبلیغات منفی، ایجاد یاس، ناامیدی و فاصله میان مردم حاکمیت است.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه هفته دولت بهترین فرصت برای گفت‌وگوی مستقیم با مردم و تبیین و تشریح دستاوردها و خدمات نظام و دولت است، اظهار داشت: راهکار اصلی برای خدمت صادقانه و موثر به مردم، وحدت و همدلی و دوری از حاشیه سازی و بازی های سیاسی است که به طور قطع این امر موجب ماندگاری خدمات و رضای خداوند خواهد شد.

شاهرخی تاکید کرد: برهمین اساس مدیریت اجرایی استان همدان با رویکردی برنامه محور و هدفمند در حوزه های مختلف کار و تلاش کرده که این اقدامات براساس برنامه های کوتاه، میان و بلندمدت طراحی و تدوین شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha