معاون رییس جمهوری: دولت بدنبال برگرداندن سرمایه‌های اجتماعی مردم است

شهرری ـ ایرنا ـ معاون امور مجلس رییس جمهوری با بیان اینکه دولت به دور از هرگونه جنجال، هیاهو و حاشیه‌سازی به دنبال خدمت به مردم است، گفت: دولت درپی برگرداندن سرمایه‌های اجتماعی مردم است.

سید محمد حسینی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت شهیدان رجایی، باهنر و شهدای شهریورماه که در بهشت زهرا (س) برگزار شد، اظهار داشت: شعارها و قول های برزمین مانده یکی از اصلی ترین دلایل مایوس شدن و نامیدی مردم است.

وی با تاکید بر اینکه اعتماد آسیب دیده مردم باید احیا شود، افزود: دولت با گام های اساسی برای ایجاد تحول و بازسازی در حوزهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سایر حوزه ها پا به میدان گذاشته است.

حسینی اضافه کرد: برنامه ساخت یک میلیون مسکن در سال یکی از برنامه های اساسی دولت آیت الله رییسی است که حتما موجب ایجاد امید و نشاط در بین مردم خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه دولت مردمی دکتر رییسی با بسیج تمامی نیروهای انقلاب به دنبال ساختن کشور و احیای اعتماد مردم است، خاطرنشان کرد: تعامل خوب بین مجلس و دولت موجب ایجاد تحول در تمام حوزه ها خواهد شد.

وی ادامه داد: اعضای هیات دولت پس از تشکیل اولین جلسه خود سوگند یاد کردند که در حوزهایی مانند التزام به ارزش های انقلاب، توجه به نیازهای اولویت دار، ارج نهادن به فرصت خدمت بی منت به مردم، فساد ستیزی، قانونگرایی، پرهیز از اشرافی گری، تولید محوری، بهره گیری از فناوری های نوین، ارتباط با آحاد جامعه به خصوص نخبگان و استفاده از نیروهای جوان به دنبال تغییر و تحول در حوزهای مختلف کشور و بهتر شدن معیشت مردم باشند.

معاون امور مجلس رییس جمهوری در بخش دیگر سخنان خود، شهیدان رجایی و باهنر را ۲ دولتمرد تراز انقلاب برشمرد و یادآور شد: این شهیدان و دولتشان الگوی خوبی برای ما و دولت های آینده هستند که باید راهشان ادامه داشته باشد.

حسینی ادامه داد: دولت آیت الله رییسی امروز افتخار دارد که ادامه دهنده دولت مردمی و مکتبی شهیدان باهنر و رجایی است و در این راه از هیچ تلاشی فرو گذاری نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: خدمتگزاران مردم باید مانند شهیدان رجایی و باهنر روحیه ایثار، فداکاری، اخلاص و شهامت را داشته باشند تا بتوانند وضعیت کشور را اصلاح کنند.

به گزارش ایرنا، مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت شهیدان رجایی، باهنر و شهدای شهریورماه امروز دوشنبه با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور سید محمد حسینی معاون امور مجلس رییس جمهوری، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و جمعی از نیروهای لشکری و کشوری در قطعه ۲۴ بهشت زهرا(س) بر سر مزار این شهیدان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم با حضو بر مزار شهیدان رجایی و باهنر و با اهدا شاخه گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهیدان دولت را گرامی داشتند.

هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ شهیدان محمدعلی رجایی رییس جمهوری و محمدجواد باهنر نخست وزیر، با انفجار دفتر نخست وزیری توسط اعضای منافقین به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha