آمریکا هزینه‌های تولید نیروی برق تجدیدپذیر را کاهش می دهد

تهران – ایرنا - دولت آمریکا قصد دارد میزان اجاره بهای زمین های فدرال را برای تولید برق خورشیدی و بادی کاهش دهد تا هزینه های این صنعت کاهش یابد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ این تصمیم پس از گلایه تولید کنندگان انرژی های پاک گرفته شد که هزینه اجاره بهای این زمین ها بسیار بالاست و سرمایه گذاران را جلب نمی کند و حتی شاید برنامه مبارزه با دگرگونی های آب و هوایی جو بایدن رئیس جمهوری این کشور را بی ثمر کند.

تصمیم واشنگتن برای بررسی سیاست های فدرال در باره زمین های اختصاص داده شده به اجرای طرح های تولید نیروی تجدیدپذیر، بخشی از تلاش های گسترده دولت برای مبارزه با گرم شدن آب وهوای زمین با تقویت تولید انرژی های پاک و کاستن از میزان حفاری‌ها به منظور تولید و استخراج نفت خام و زغال سنگ است.

تلاش برای تسهیل دسترسی به زمین های دولت فدرال، تاکیدی بر نیاز حرص آلود صنعت تولید انرژی تجدیدپذیر به زمین‌های بیشتر است. براساس هدف بایدن، صنعت تولید نیرو تا سال ۲۰۳۵ باید عاری از انتشار کربن شود که نیازمند سرزمینی با مساحت بزرگ تر از هلند برای تولید انرژی خورشیدی است.
بر اساس سیاست دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین در سال ۲۰۱۶، برخی از طرح های بزرگ تولید نیرو سالانه ۹۷۱ دلار برای هر جریب زمین به همراه تولید بیش از ۲ هزار دلار برق در سال پیش بینی شده که معادل نزدیک به سه ملیون و ۵۰۰ هزار دلار در سال است.
اما اجاره بهای زمین برای تولید برق بادی معمولا کمتر و ظرفیت سالانه سه هزار دلار پیش بینی شده است.

اجاره بهای این زمین ها بالاتر از اجاره بهای زمین برای حفاری و تولید نفت و گاز است که سالانه یک دلار و ۵۰ سنت تا ۲ دلار برای هر جریب پیش از رسیدن به مرحله تولید و پس از استخراج نفت ۱۲.۵ درصد حق امیتاز تولید در نظر گرفته شده است.

بر اساس داده های وزارت انرژی ایالات متحده؛ تاکنون برای تولید کمتر از ۱۰ گیگابات نیروی خورشیدی و بادی در بیش از ۲۴۵ جریب زمین فدرال، مجوز صادر کرده که یک سوم میزان پیش بینی شده برای این صنعت در سال جاری ۲۰۲۱ در این کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان