بازگشایی مدارس تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و موج پنجم آن گفت: بازگشایی مدارس در استان تابع تصمیم و مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا است.

اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در رابطه با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید اشاره و تاکید کرد: براساس آخرین مصوبه این ستاد در مهرماه امسال، مدارس به‌ صورت غیرحضوری و سپس در آبان‌ماه به‌ صورت حضوری بازگشایی خواهد شد که البته امکان تغییر در این تصمیم با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا وجود دارد.

وی افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا و آموزش آنلاین، ساماندهی مطلوبی برای آموزش مجازی در چهارمحال و بختیاری انجام شد.

عباسی تصریح کرد: حضور دانش‌آموزان در مدارس علاوه بر مزیت‌های فراوان، برای ارتقای مسائل تربیتی و اجتماعی هم مؤثر خواهد بود.

رییس شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به وضعیت مدارس روستاهای منطقه دیناران شهرستان اردل یادآور شد: سخت‌گذر بودن و تعداد کم دانش‌آموز باعث شده تا در این روستاها مدارس مورد نیاز احداث نشود، اما می‌توان خدمات مدارس عشایری را به آنان ارائه داد.

وی با اشاره به لزوم شناسایی و تدوین اطلاعات و آمار مرتبط با دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و دانش‌آموزان ترک تحصیل در یک سال اخیر گفت:‌ امکان بازماندن و ترک تحصیل دانش‌آموزان محروم و دارای مشکل معیشتی در دوران شیوع کرونا وجود دارد که باید برای بازگشت آنان به تحصیل اقدام لازم انجام شود.

عباسی با اشاره به رسالت نهضت سوادآموزی تاکید کرد: آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری برای شناسایی بی‌سوادان از توان مراکز بهداشت و دهیاری‌های استان استفاده کند.

وی ریشه‌کنی بی‌سوادی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اولویت‌دار دولت‌های مختلف در نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: برای دسترسی به آمار بی‌سوادی و پیگیری امور مرتبط با سوادآموزی، می‌توان از طریق مراکز بهداشت و دهیاری‌ها به آمار افراد بی‌سواد در روستاهای مختلف دست یافت.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اداره‌کل ثبت‌احوال استان اطلاعات مورد نیاز در این خصوص را در اختیار اداره‌کل آموزش و پرورش قرار دهد.

عباسی یادآور شد: راهکارهای کارشناسی، علمی و عملیاتی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی پیشنهاد شود تا بتوان برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص را انجام داد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با افزون‌بر ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارای ۲۱۳ هزار دانش‌آموز در ۱۰ شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha